Osobní finance chytře

Naučte se mít své peníze pod kontrolou a chraňte se v nečekaných situacích

Daně 2020

Novinky ve zdanění v roce 2020
 

Vykročte do nového roku vybaveni informacemi o všech novinkách, které přinesly novely daňových předpisů v lednu 2020.
Novinky 2020

Novinky v rodičovském příspěvku, důchodech a nemocenské v roce 2020

Největší radost ze změn ve vyplácení dávek v roce 2020 mají určitě rodiče malých dětí a důchodci. Zajímá Vás, o kolik si v novém roce přilepší?
Účty

Jak vybrat nejlepší transparentní účet?
 

Transparentní účet je doplněk k běžnému účtu, který veřejnosti umožňuje nahlédnout do všech transakcí na účtu prostřednictvím internetu.
Účty

Jak zadat nebo zrušit trvalý příkaz k úhradě?
 

Trvalý příkaz je od toho, abyste už nikdy nezapomněli uhradit jakoukoli důležitou opakující platbu. Víte, jak ho nastavit?
Účty

Vklad hotovosti na účet, jak na to?
 

Chodit po ulici s větším množstvím peněz není zcela bezpečné, stejně tak jako si je nechávat doma. Víte jakými způsoby si můžete vložit peníze na účet?
Pojištění

Jak se řeší odškodnění úrazu?
 

V případě úrazu je dobré mít na paměti i možnosti jeho odškodnění. To se totiž řídí přísnými pravidly, které je nutné dodržet. Víte, jaká to jsou?
Pojištění

Jak zjistit bonus u povinného ručení?
 

Bonusy, malusy nebo slevy a přirážky. Pojišťovny u Vašeho povinného ručení vždy mluví o způsobu, jakým počítají výslednou slevu na pojistném.
Osobní finance

Kolik stojí svatba?
 

Svatba má být nejkrásnější den Vašeho života, ale mohlo by se stát, že Vás přivede do finančních těžkostí. Vše si proto pečlivě naplánujte a sestavte si rozpočet.
Pojištění

Jak na převod bonusů povinného ručení?
 

Bonusy u povinného ručení jednoduše říkají, jak dobře řídíte. Evidují se na Vaši osobu. Pokud tedy koupíte nové auto nebo změníte pojišťovnu, o bonusy nepřijdete.
Pojištění

Jak funguje pojištění pracovní neschopnosti?

Pojištění pracovní neschopnosti Vás chrání před potížemi se splácením půjčky v případě zdravotních potíží.
Pojištění

Co je to pojištění odpovědnosti za škodu?
 

Chraňte se před nečekanými situacemi, které Vás v životě mohou potkat. Pojištění kryje odpovědnost z běžného života, z vlastnictví majetku a odpovědnost za zvíře.
Karty

Co dělat při ztrátě platební karty?
 

Odcizení či ztráta platební karty, zneužití citlivých informací o platební kartě. Co dělat, když se Vám něco podobného přihodí a jak takovým situacím předcházet?
Spoření

Jak se připravit na důchod?
 

Důchod od státu byl, je a bude – otázkou ale je jak vysoký. Zabezpečte se na důchod v produktivním věku, abyste si udrželi stejnou životní úroveň.
Finance

Společný účet. Jak hospodařit společně?
 

Společný účet je dobrým řešením pro pořádek v penězích manželů nebo partnerů. Máte tak všechny příjmy i výdaje domácnosti přehledně na jednom místě.
Finance

Jak sestavit rodinný rozpočet?
 

Umět si sestavit rodinný rozpočet je velmi užitečné. Získáte tak přehled nejen o příjmech i výdajích celé domácnosti. Jak by měl takový rozpočet vypadat?
Spoření

Jak si vytvořit finanční rezervu?
 

Finanční rezervu by si měl vytvářet každý. Situace, kdy je potřeba mít finance rychle po ruce, může potkat kohokoli a jistota, že máte „kam sáhnout“ je pak k nezaplacení.
Účty

Podle čeho vybrat konto pro mladé?
 

Konto pro mladé je obvykle určeno klientům do 26 let. Jeho vedení nemá být nijak zpoplatněno a vždy by mělo přinášet nějaké výhody oproti klasickému běžnému účtu.
Účty

Jaké jsou poplatky za vedení účtu?
 

Dnes už si nikdo neschovává peníze doma ve slamníku. Kromě pocitu, že máme peníze neustále pod kontrolou, převažuje nad tímto způsobem uložení řada nevýhod.
Účty

Jaké jsou poplatky při výběru hotovosti z bankomatu?

Nechcete-li platit horentní sumy pokaždé, když zamíříte s kartou k bankomatu, je třeba se zajímat o podmínky Vašeho běžného účtu.
Účty

Jak na založení bankovního účtu online?
 

Potřebujete si zřídit běžný účet? Chcete změnit banku, ale nechce se Vám čekat ve frontě na pobočce? Založte si účet online a ušetřete nejen svůj čas.
Kurzovní lístek

Jak číst kurzovní lístek?
 

Před odjezdem na dovolenou do zahraničí většina z nás míří do směnárny, aby si české koruny vyměnili za cizí měnu.
Finance

Jak se dá ušetřit v domácnosti?
 

Šetřete planetu i svou peněženku. Dali jsme dohromady pár důležitých rad a tipů, jak neplýtvat zdroji a ušetřit v domácnosti za vodu a za elektřinu.
Finance

Úroky z úvěru a daně
 

Víte, že v některých případech si můžete z daní odečíst úroky z úvěru, které jste zaplatili během roku a výrazně tak ušetřit?
Spoření

Jak spořit na důchod?
 

Finanční rezervu na důchod byste neměli řešit na poslední chvíli. Je lepší si v klidu a s předstihem vybrat důchodové spoření a našetřit si na pohodlný důchod.
KARTY

Vše, co potřebujete vědět o platbě kartou v zahraničí

Placení kartou v zahraničí je dnes samozřejmostí, přesto z něj má spousta lidí stále obavy. Na co si dát při platbě kartou v zahraničí pozor?
Účty

Dětský účet

Účet v bance má pro děti smysl, protože se už od věku naučí hospodařit s vlastními financemi. Přeci jen je ale dobré, když si zvyknou na placení platební kartou.
Účty

Změna bankovního učtu, kde ji hlásit?
 

Změnit banku je pro fyzickou osobu snadné. Kam všude ale musíte změnu nahlásit? A jak se situace liší u podnikatelů a nepodnikatelů?