Article main image
Osobní finance

Podle čeho vybrat konto pro mladé?

Konto pro mladé je obvykle určeno klientům do 26 let. Jeho vedení nemá být nijak zpoplatněno a vždy by mělo přinášet nějaké výhody oproti klasickému běžnému účtu.

Na trhu najdete i speciální konto pro studenty, které má odpovídat požadavkům studentského života, tzn. studentský účet. Studenti se ovšem nemusí omezovat pouze na účty určené přímo pro studující. Mnohé běžné účty dnes nabízejí výhody srovnatelné se studentským účtem nebo konty pro mladé.

Na co se při výběru konta pro mladé zaměřit

Než se rozhodnete pro jeden konkrétní účet, rozhlédněte se, jaké možnosti se nabízejí. Ne vždy to, co je označeno jako studentský účet nebo účet pro mladé, musí odpovídat Vašim požadavkům. Při výběru konta se určitě zajímejte o poplatky s ním spojené. Důležité jsou pak bonusy a výhody, které Vám takový účet přinese. Zajímejte se také o možnost internetového a mobilního bankovnictví a možnost vyřizování různých bankovních úkonů online. Vydání bezkontaktní karty by dnes už mělo být samozřejmostí. V neposlední řadě je dobré si zjistit i dostupnost bankomatůpoboček, ať víte, že máte svou banku kdykoli a kdekoli po ruce.

Důležitým kritériem by měla být i možnost sjednání výhodného kontokorentu. V případě studijního pobytu v zahraničí nebo nenadálých finančních těžkostí se finanční polštář v podobě kontokorentu může hodit. Ne každý studentský účet ale kontokorent nabízí. Konkrétně u MONETA Money Bank je kontokorent součástí běžného účtu Tom Plus, který kromě vedení zdarma a spousty dalších výhod nabízí výběry z bankomatu po celém světě zdarma.

Rozhodně se zeptejte na poplatky. Bezplatnost účtu by rozhodně neměla být omezena zůstatkem na účtu nebo výší měsíční příchozí platby. Co se různých bonusů týká, vybírejte podle toho, jaké bonusy skutečně využijete a nehledejte zbytečně banku, která Vám jich nabídne co nejvíce. Pokud často cestujete, bude se Vám hodit cestovní pojištění, pokud ale vyjíždíte jen občas, není to bonus, na který byste se měli soustředit. Vybírejte podle toho, co je pro Vás opravdu prioritou a co maximálně využijete.

Konto pro mladé s MONETA Money Bank

Pro klienty od 15 do 26 let máme připravený účet s mnoha výhodami. Založení, vedení i zrušení účtu je u nás zcela zdarma stejně jako všechny výběry ze všech bankomatů po celém světě nebo vydání bezkontaktní karty. Využívat budete moci oceňované aplikace Internet BankaSmart Banka. Samozřejmostí je i možnosti platit jednoduše mobilním telefonem přes služby Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay.