Article main image
Osobní finance

Podle čeho vybrat konto pro mladé?

Konto pro mladé je obvykle určeno klientům do 26 let. Jeho vedení nemá být nijak zpoplatněno a vždy by mělo přinášet nějaké výhody oproti klasickému běžnému účtu.

Na trhu najdete i speciální konto pro studenty, které má odpovídat požadavkům studentského života. Jako student se nemusíte omezovat pouze na účty určené přímo pro studující. Rozhlídněte se i na nabídku kont pro mladé, která nejsou limitována studiem, ale pouze věkem. Mnohdy jsou takové účty velmi výhodné.

Na co se při výběru konta pro mladé zaměřit

Než se rozhodnete pro jednu konkrétní nabídku je dobré udělat si srovnání účtů pro mladé dle Vašich požadavků. Při výběru konta se určitě zajímejte o poplatky s ním spojené dále pak na bonusy a výhody, které Vám takový účet přinese. Zajímejte se také o možnost internetového a mobilního bankovnictví a možnost vyřizování různých bankovních úkonů online. Vydání bezkontaktní karty by dnes už mělo být samozřejmostí. V neposlední řadě je dobré si zjistit i dostupnost bankomatů a poboček ať víte, že máte svou banku kdykoli a kdekoli po ruce.

Důležitým kritériem by měla být i možnost sjednání výhodného kontokorentu. Představte si, že budete chtít v rámci studia vycestovat. V takovém případě by se Vám možnost výhodné finanční rezervy mohla hodit.

Hlídejte a ptejte se na poplatky. Bezplatnost účtu by rozhodně neměla být omezena zůstatkem na účtu. Co se různých bonusů týká, vybírejte podle toho, jaké bonusy skutečně využijete a nehledejte zbytečně banku, která Vám jich nabídne co nejvíce. Pokud často cestujete, bude se Vám hodit cestovní pojištění, pokud ale vyjíždíte jen občas, není to bonus, na který byste se měli soustředit. Vybírejte podle toho, co je pro Vás opravdu prioritou a co maximálně využijete.

Konto pro mladé s MONETA Money Bank

Pro klienty od 15 do 26 let máme připravený účet s mnoha výhodami. Založení, vedení i zrušení účtu je u nás zcela zdarma stejně jako všechny výběry z našich bankomatů nebo vydání bezkontaktní karty. Využívat budete moci oceňované aplikace Internet Banka a Smart Banka. Samozřejmostí je i možnosti platit jednoduše mobilním telefonem přes službu Apple Pay nebo Google Pay. K našemu účtu pro mladé patří i možnost přečerpání limitu až do výše 10 000 korun.