Bezpečnost financí na internetu

V MONETA Money Bank jsou vaše platby i karty v naprostém bezpečí. Jakými opatřeními bezpečnost svých financí na internetu podpoříte?

Vaše karty i platby jsou u nás v naprostém bezpečí

Víte, jak ochránit své peníze na internetu?

Na internetu se skrývá spousta možných rizik. Víte, na co si dát pozor a jak se chránit?
 1. Technické zabezpečení na prvním místě
  Do svého internetového bankovnictví se přihlašujte raději jen z těch zařízení, která znáte, a o nichž víte, že jsou zabezpečená.
 2. Mějte silná hesla
  Vaše bezpečnost závisí z velké části na vás samotných. Jaké si nastavit heslo? Přečtěte si naše doporučení.
 3. Přihlašovací údaje uchovávejte bezpečně
  Hesla a PINy do internetového bankovnictví nepište na papír a nenoste je spolu s platebními kartami, s nikým je nesdílejte a neukládejte do prohlížeče.
 4. Chraňte všechna svá zařízení
  Pravidelně aktualizujte operační systémy na svých zařízeních, používejte aktuální verzi prohlížeče a využívejte ověřené antivirové programy.
 5. Využívejte mobilní aplikaci
  Přes aplikaci Smart Banka můžete spravovat své bankovnictví také ve svém mobilním telefonu.
 6. Dejte pozor na podvodné zprávy
  Buďte obezřetní s každým příchozím e-mailem nebo zprávou na sociálních sítích. Ty podezřelé raději rovnou mažte.
 7. Využívejte při placení online limity na kartě
  Pokud chcete mít povolené internetové platby, jen když právě nakupujete online, můžete si je snadno vypnout po každé provedené platbě. Stejně tak můžete dle libosti limit zvýšit či snížit.

Zabezpečení a způsob přihlašování nikdy nepodceňujte. Podvodníci jsou čím dál tím vynalézavější, stačí chvilka nepozornosti a své údaje můžete nechtěně poskytnout cizím rukám. Myslete na zásady bezpečného užívání internetového i mobilního bankovnictví a ještě dnes se jimi začněte řídit. Vyhnete se tak nechtěným komplikacím.

Potřebujete pomoc nebo radu?

Novinky z oblasti bezpečnosti v bankovnictví

Upozornění na podvodné telefonáty

Zaznamenali jsme několik pokusů ve formě podvodných telefonních hovorů, kdy se volající vydává za pracovníka naší banky. Cílem podvodníků je odcizit Vaše finanční prostředky z účtu tím, že si od Vás v hovoru vyžádají kompletní údaje z platební karty nebo přihlašovací údaje do ...
Pokračovat ve čtení

Upozornění na podvodné jednání zaměřené na podnikatele

V poslední době jsme zaznamenali několik podvodných pokusů zaměřených na podnikatelské subjekty. Cílem útočníků je vylákání osobních údajů, kopií dokladů totožnosti a údajů o platební kartě. Takové údaje následně útočník používá při komunikaci s bankou, kdy se snaží zneužít Vaší identity pro přenastavení poskytovaných b...
Pokračovat ve čtení

Pozor na nové podvodné e-maily

Rádi bychom Vás upozornili na nové podvodné e-maily, které slouží k vylákání Vašich přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. V žádném případě se nejedná o zprávu naší banky. Při otevření odkazu v e-mailu dojde k přesměrování na napodobeninu přihlašovací stránky našeho inter...
Pokračovat ve čtení

Bezpečnost na internetu

Jak ochránit své online účty a hesla? Jak se na internetu pohybovat bezpečně?

Věděli jste, že si můžete sjednat pojištění internetových rizik?

Zjistit více Zjistit více

Na co se často ptáte

Mohlo by Vás zajímat

Novinky

Jaké změny čekají klienty od 14. 9. 2019?
 

Jak bankám tak i Vám jde v první řadě o bezpečnost při provádění plateb a online komunikaci. Co přináší nové regulatorní technické standardy?
KARTY

Vše, co potřebujete vědět o platbě kartou v zahraničí

Placení kartou v zahraničí je dnes samozřejmostí, přesto z něj má spousta lidí stále obavy. Na co si dát při platbě kartou v zahraničí pozor?
Karty

Co dělat při ztrátě platební karty?

Odcizení či ztráta platební karty, zneužití citlivých informací o platební kartě. Co dělat, když se Vám něco podobného přihodí a jak takovým situacím předcházet?

Slovník pojmů