Bydlení a domácnost

Hypotéka, úrokové sazby, fixace, pojistka. Co všechno vědět při výběru hypotéky?

Finance

Kolik stojí postavit rodinný dům?
 

Stavba rodinného domu je (ale) velká zátěž pro rozpočet i nervy všech zúčastněných. Na kolik dneska přijde postavit běžný rodinný dům?
Hypotéka

Hypotéka krok za krokem
 

Už máte představu, jak má vypadat Vaše budoucí bydlení? Hypotéky se dnes již nemusíte bát, banka spoustu věcí vyřídí za Vás a navíc docela rychle.
Pojištění

Jak pojistit svůj byt a domácnost?
 

Pojištění Vás chrání v případě nepříjemných překvapení. Zjistěte jak se výhodně pojistit bez ohledu na to, zda nemovitost vlastníte, nebo pronajímáte.
Hypotéka

Jak na navýšení hypotéky?
 

V průběhu času se Vám může rozšířit rodina, změnit vkus i nároky na bydlení. Rekonstrukci lze financovat řadou cest, jednou z nich je i navýšení stávající hypotéky.
Hypotéka

Dostanu hypotéku, pokud už mám půjčku?
 

Vaše stávající závazky nemusí být pro hypotéku překážkou. Vše se odvíjí od poměru mezi Vašimi příjmy a výdaji.
Finance

Stavební spoření krok za krokem
 

Stavební spoření nabízí atraktivní zhodnocení a jeho založení je rychlé a jednoduché. Peníze do něj vložené jsou jištěné a navíc každý může získat státní příspěvek.
Hypotéka

Poskytuje MONETA Money Bank americkou hypotéku bez registru?

Poskytování úvěrů bez nahlížení do registrů je zakázáno zákonem. Nahlížením do registrů banka chrání nejen sebe, ale také Vás.
Hypotéka

Hypotéka pro mladé do 36 let. Jak skloubit státní půjčku s jiným úvěrem na bydlení?

Hypotéka pro mladé by měla usnadnit cestu k vlastnímu bydlení lidem do 36 let. Opravdová hypotéka pro mladé ale na trhu zatím není. Řešením je státní půjčka.
Hypotéka

Lze získat hypotéku bez vlastních úspor?
 

Česká národní banka zakázala poskytování hypoték bez dostatku úspor. Minimálně musíte mít našetřeno alespoň 10% z ceny nemovitosti. Víte proč?
Hypotéka

Refinancování americké hypotéky
 

K úvaze o refinancování stávající hypotéky často vede nižší úroková sazba nabízená jinou bankou. Úspora po převedení hypotéky může být opravdu nezanedbatelná.
Hypotéka

Vývoj úrokových sazeb hypoték v roce 2019
 

Jak to vypadá s úrokovými sazbami hypoték? Vyplatí se s hypotékou ještě počkat, nebo je na půjčku na bydlení ten pravý čas?
Hypotéka

Podmínky pro získání hypotéky v roce 2019
 

Česká národní banka zpřísnila od 1. října 2018 doporučená pravidla pro poskytování hypoték. Co žadatele o hypotéku čeka?
Hypotéka

Jak na převod hypotéky na jinou osobu?
 

Potřebujete převést hypotéku na jinou osobu? Co všechno to obnáší a co budete potřebovat? Vaše první kroky by měly vést do banky.
Hypotéka

Snížení úroků na hypotéce pomocí vlastních úspor

Úroky hypotéky si můžete snížit u hypotéky se zápočtem úspor neboli tzv. offsetové hypotéky. Co to ale vlastně znamená?
Finance

Osvobození od platby daně z prodeje nemovitosti

Prodali jste v nedávné době nemovitost? Myslete na to, že prodávající je povinen zaplatit státu daň z příjmu. Kdy můžete být od placení této daně osvobozeni?
Hypotéka

Konec fixace hypotéky. Co dál?
 

Konec fixace hypotéky nabízí hned několik možností jak s hypotékou dále naložit. Nezapoměňte tuto záležitost řešit včas, nejlépe už tři měsíce před koncem fixace.
Hypotéka

Splacení hypotéky v době fixace
 

Hypotéka je závazek na dlouhou dobu. Časem se může leccos změnit, jak na trhu, tak i u Vás. V každém případě je třeba s bankou mluvit a s hypotékou pracovat.
Finance

5 věcí, na které myslet, než se pustíte do rekonstrukce bytu

Přinášíme vám seznam 5 věcí, na které se vyplatí myslet ještě před rekonstrukcí.
Hypotéka

8 věcí, na které si dát pozor při koupi bytu
 

Koupě bytu s sebou nese určitá úskalí a jen málokdo Vás na ně připraví. Na která z nich si dát největší pozor?
Půjčka

Jaký úvěr vybrat na rekonstrukci bytu?
 

Jen málokdo z nás má k dispozici dost peněz, aby mohl přestavbu a nové vybavení bytu financovat sám, bez pomoci úvěru. Jak si vybrat ten správný?
Půjčka

Jaký vybrat úvěr na koupi družstevního bytu?

Je Vaše vysněné nové bydlení družstevní byt a zoufáte si, protože jste slyšeli, že není možné financovat koupi družstevního bytu hypotékou? Není k tomu důvod!
Pojištění

Je třeba pojištění k hypotéce?
 

Životní pojištění k hypotéce se běžně nabízí při podpisu hypotečního úvěru. Patříte k těm, kteří si kladou otázku, zda se Vám podobný druh pojištění vyplatí?
Finance

Průvodce stavebním spořením
 

Stavební spoření patří k vůbec nejoblíbenějším spořicím produktům v ČR, nabízí zajímavé úrokové sazby, jištěný vklad a státní podporu. A pro koho je určeno?