Platební karta v mobilu a hodinkáchBanka výhodných nabídek

Usnadněte si život a plaťte mobilem nebo hodinkami

Peněženku nechte v kapse,
na rychlé placení využijte moderní technologie

Jak nastavit mobilní placení

Stačí stáhnout aplikaci

Do mobilu si stáhnete aplikaci, přidáte kartu a můžete platit mobilem či hodinkami

Platíte jako bezkontaktní kartou

Chytrý telefon nebo hodinky s podporou NFC přiložíte k platebnímu terminálu

Limity si nastavíte sami

Můžete si je rychle a jednoduše nastavit v Internet Bance nebo Smart Bance

Zaplatíte rychle i v e-shopu

Pomocí Apple Pay a Google Pay zaplatíte i na internetu, nemusíte opisovat čísla z karty

Vaše data jsou v bezpečí

Jednotlivým poskytovatelům platebních služeb Vaše citlivá data nesdílíme

Bezkontaktně i z bankomatu

Při výběru hotovosti z bankomatu stačí přiložit mobil s rozsvíceným displejem

Jak nastavit placení kartou v mobilu

Jak nastavit placení na hodinkách

Na co se často ptáte

Žena platící bezkontaktně na terminálu v prodejně ovoce a zeleniny

Co je bezkontaktní platba?

Bezkontaktní platba je taková platba, která byla provedena bez nutnosti vložení platební karty do terminálu. K bezkontaktní platbě je nutné mít platební kartu umožňující bezkontaktní placení. Tu pak při platbě stačí přiložit k terminálu, který umí bezkontaktní karty zpracovat. S bezkontaktní kartou samozřejmě můžete zaplatit i starým „kontaktním“ způsobem.

Muž platící mobilním telefonem v bistru

Bezkontaktní platba mobilem i hodinkami

Platba bezkontaktní kartou může být realizována i mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami. Na terminálech, které zvládají bezkontaktní platby totiž můžete platit i prostřednictvím služeb Apple Pay, Google Pay, Garmin PayFitbit Pay. Zřízení těchto služeb není nic těžkého, stačí si stáhnout aplikaci, přidat do ní Vaši kartu a můžete platit pomocí chytrých mobilů či hodinek.

žena platící na terminálu v kavárně

Co je platební nálepka?

Bezkontaktní platební nálepka je obvykle vydávána ke klasickému osobnímu účtu a je to v podstatě malá platební karta, kterou můžete nalepit na libovolný předmět a následně s ní platit všude tam, kde je bezkontaktní terminál nebo vybírat z bankomatů, které umožňují bezkontaktní výběr. MONETA Money Bank již platební nálepku nevydává a není ji možné ani používat, ale jako alternativu nabízí jednodušší a rychlejší placení pomocí mobilního telefonu a hodinkami.

Žena platící chytrými hodinkami na terminálu v obchodě

Proč platit bezkontaktně?

Bezkontaktní placení je rychlé, jednoduché a bezpečné. Stačí pouhé přiložení platební karty k terminálu a vše je vyřešeno za pár vteřin. Bezpečnost bezkontaktních plateb spočívá v tom, že kartu nikam nevkládáte – nikdo tak nemůže Vaše data z karty oskenovat a zneužít. Je jen na Vás, zda budete platit bezkontaktně kartou nebo prostřednictvím chytrého mobilu či hodinek.

Muž platící na platebním terminálu iphonem se službou Apple Pay

Placení mobilem a hodinkami

Placení mobilem a hodinkami se stává stále populárnějším způsobem platby, protože umožňuje lidem platit za nákupy a služby snadno a rychle bez nutnosti nosit s sebou peněženku nebo platební kartu. Spousta chytrých hodinek a mobilů je vybavena technologií, jako je například Near Field Communication (NFC), která umožňuje bezkontaktní placení přiložením zařízení k platebnímu terminálu. Díky této technologii stačí mít s sebou pouze své hodinky nebo mobil a můžete provádět platby v obchodech nebo při platbách online.

Placení hodinkami a mobilem je také bezpečné, protože mnoho zařízení používá zabezpečené technologie a šifrování dat, aby chránily vaše finanční informace. Platební karta v mobilu a hodinkách totiž neobsahuje citlivé údaje a při placení nezadáváte PIN, takže ho nikdo nemá šanci zjistit. Navíc některé banky a finanční instituce poskytují možnost zadat si limit pro každodenní nebo měsíční platby, což vám umožní mít lepší kontrolu nad svými výdaji. Pokud chcete začít s placením hodinkami nebo mobilem, stačí Vám k tomu chytrý mobil či hodinky s podporou funkce NFC a běžný účet u banky, která placení mobilem a hodinkami nabízí.