Jak bezpečně platit kartou na internetu

Technologie 3D Secure představuje nejvyšší stupeň bezpečnosti při platbách kartou na internetu.

Službu 3D Secure Vám poskytuje MONETA Money Bank zdarma a je automaticky zapnuta na Vaší platební kartě. Platbu na internetu tak budete potvrzovat buď pomocí aplikace Smart Banka nebo jednorázovým 3D Secure heslem, které Vám pošleme na mobilní telefon. Službu 3D Secure lze využít u obchodníků, kteří tuto službu podporují.


Další možností, jak zvýšit bezpečnost internetových plateb zejména u obchodníků, kteří ještě službu 3D Secure nepodporují, je vypínaní internetových a MO/TO transakcí (objednávky po emailu a telefonu) na kartě v Internet Bance nebo přes zákaznický servis. Při platbách na internetu a MO/TO transakcích preferujte obchody, které využívají systém bezpečného placeni MasterCard SecureCode a Verified by VISA.


Nakupujte pouze u důvěryhodných obchodníků a čtěte obchodní podmínky při objednáváni zboží. Dávejte si pozor, zda v objednávce nejsou předem nastavena pole, se kterými byste normálně nesouhlasili, například pojištění objednaných služeb. Využijte možnosti nastavit si SMS Servis pro zasílání zpráv o použití platební karty a pohybech na Vašem účtu. Zásadně nereagujte na e-mailové či telefonické požadavky o sdělení údajů o Vaší platební kartě a v žádném případě nikomu nesdělujte PIN.


Od 14. 9. 2019 se můžete setkat s přísnějším ověřování plateb, a to díky regulatorním technickým standardům (RTS), které zavedly větší bezpečnost placení. V našem článku si můžete přečíst, jak Vás mohou ovlivnit.