Jak bezpečně platit kartou na internetu

Technologie 3D Secure představuje nejvyšší stupeň bezpečnosti při platbách kartou na internetu.

Služba 3D Secure je u MONETA Money Bank zdarma a je automaticky zapnuta na Vaší platební kartě. Platbu na internetu tak budete potvrzovat jednorázovým 3D Secure heslem, které Vám pošleme na mobilní telefon. Službu 3D Secure lze využít u obchodníků, kteří tuto službu podporují.


Další možností, jak zvýšit bezpečnost internetových plateb zejména u obchodníků, kteří ještě službu 3D Secure nepodporují, je vypínaní internetových a MO/TO transakcí (objednávky po emailu a telefonu) na kartě v Internet Bance nebo přes zákaznický servis. Při platbách na internetu a MO/TO transakcích preferujte obchody, které využívají systém bezpečného placeni MasterCard SecureCode a Verified by VISA.


Nakupujte pouze u důvěryhodných obchodníků a čtěte obchodní podmínky při objednáváni zboží. Dávejte si pozor, zda v objednávce nejsou předem nastavena pole, se kterými byste normálně nesouhlasili, například pojištění objednaných služeb. Využijte možnosti nastavit si SMS Servis pro zasílání zpráv o použití platební karty a pohybech na Vašem účtu. Zásadně nereagujte na e-mailové či telefonické požadavky o sdělení údajů o Vaší platební kartě a v žádném případě nikomu nesdělujte PIN.


Od 14. 9. 2019 se můžete setkat s přísnějším ověřování plateb, a to díky regulatorním technickým standardům (RTS), které zavedly větší bezpečnost placení. V našem článku si můžete přečíst, jak Vás mohou ovlivnit.