Co je bezkontaktní karta?

Bezkontaktní kartou zaplatíte snadno rychle pouhým přiložením karty k platebnímu terminálu.

Největší výhody bezkontaktní platební karty jsou rychlost, jednoduchost a široké možnosti použití. I proto je naprostá většina karet, které dnes vydává MONETA Money Bank, vybavena bezkontaktním čipem, který umožňuje zaplatit pouhým přiložením karty k platebnímu terminálu. Navíc u plateb do 500 Kč není potřeba obvykle zadávat PIN, což platbu urychlí. Samotné zpracování platby je potvrzeno zvukovým signálem a stvrzenkou.

Platba je zároveň bezpečná, protože ji během transakce stále držíte v ruce. Obchody, ve kterých je možné platit bezkontaktní kartou, bývají viditelně označeny a neustále jich přibývá. S touto kartou můžete také vybírat hotovost z bankomatu.

Při prvním použití bezkontaktní platební karty je vždy potřeba zadat PIN kód kvůli ověření, že se karta dostala do správných rukou. V MONETA Money Bank Vám bezkontaktní kartu zřídíme k některému z našich účtů zdarma.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5