Co je bezkontaktní nálepka?

Platební nálepka je jednou z možností pohodlného bezhotovostního placení. Stačí ji kdekoliv přiložit k bezkontaktnímu terminálu.

Výhodou platebních nálepek je především variabilita umístění. Můžete ji umístit například na mobilní telefon, klíčenku nebo jiný předmět, který u sebe běžně nosíte. Pozor však na blízkost magnetu (například držák mobilu v autě), který by mohl platební nálepku poškodit.

S nálepkou můžete platit pouze v bezkontaktních platebních terminálech u obchodníků, při nákupu do 500 Kč bez zadání PIN kódu. S platební nálepkou nelze platit na internetu, protože neobsahuje CVV/CVC kód, který je při internetových platbách vyžadován.

MONETA Money Bank již platební nálepku nevydává a není ji možné ani používat, avšak jako alternativu nabízí jednodušší a rychlejší placení pomocí mobilního telefonu prostřednictvím služeb Apple PayGoogle Pay nebo pomocí chytrých hodinek Garmin a Fitbit.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5