Co je platební terminál?

Platební terminál je zařízení, které slouží k přijímání platebních karet u obchodníků.

Platební terminály se v poslední době staly velmi rozšířeným nástrojem k placení. Díky nim se urychlil celý proces placení a snížilo riziko manipulace s hotovostí. Obvykle stačí kartu jen přiložit k platebnímu terminálu a je zaplaceno.

Platební terminály akceptují většinu běžných platebních karet, například MasterCard, Maestro, VISA a další. Vedle stálých platebních terminálů, například u pokladen v obchodech, se můžeme setkat i s přenosnou variantou s technologií bluetooth. Tyto terminály se používají zejména v restauracích pro platby přímo u stolu zákazníka a dále například při rozvozu zboží přímo do domu, v taxi službách a podobně.

Naprostá většina platebních terminálů je dnes již přizpůsobena k přijímání bezkontaktních plateb pouhým přiložením karty k platebnímu terminálu. Podle typu a technologie mohou terminály přijímat různé typy platebních karet, například elektronické, embosované, čipové nebo bezkontaktní. Podrobnější informace o zřízení platebního terminálu pro obchodníky získáte na našich pobočkách.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5