Bezpečné placení kartami

Chraňte svou kartu před zneužitím. Nastavte si platby na internetu a výběry z bankomatu v zahraničí.

 • Aktivujte si službu 3D Secure

Zajištění bezpečnosti platebních karet je pro nás na prvním místě. Využívejte aktivně služeb, které zvyšují bezpečnost platebních karet.

Aktivujte si službu 3D Secure, která Vám poskytne trvalou a vysokou míru zabezpečení plateb na internetu. Používejte aktivně funkci zapínání a vypínání internetových a tzv. MO/TO plateb pro zabezpečení dalších typů internetových transakcí. Chraňte svou kartu díky nastavení výběrů z bankomatu v zahraničí. 

Věnujte pár minut praktických radám, jak bezpečně používat svou platební kartu.

Služba 3D Secure je moderní způsob placení kartou na internetu s nejvyšší možnou ochranou. Platbu kartou na internetu potvrdíte jednorázovým 3D Secure heslem, které Vám zdarma zašleme na mobilní telefon. Získáte tím jistotu, že s Vaší kartou nezaplatí na internetu nikdo kromě Vás.

Výhody služby 3D Secure

 • Bezpečnost 
  3D Secure heslo pošleme na číslo mobilního telefonu, které nám potvrdí držitel platební karty. Heslo je časově omezené, po vypršení platnosti je nefunkční.
 • Jednoduchost 
  nemusíte si pamatovat žádné další trvalé heslo. 3D Secure heslo je jednorázové, které pouze opíšete z SMS zprávy. Další údaje potřebné k platbě kartou na internetu naleznete přímo na platební kartě.
 • Aktivace 3D Secure služby je zdarma 
  a je možná non-stop například v Internet bance, telefonicky na lince Zákaznického servisu 224 443 636 nebo osobně na pobočce MONETA Money Bank.
 • Rychlost 
  3D Secure heslo Vám zašleme během několika sekund.
 • Široké použití 
  většina internetových obchodů v České republice podporuje tento způsob platby. Služba 3D Secure funguje i v zahraničí. Internetové obchody jsou označeny logy:

3D Secure je k dispozici ke všem typům platebních karet, se kterými lze platit na internetu.

 • Trvalé kreditní karty
  MoneyCard Gratis, MoneyCard Plus, MoneyCard Gold (služba je dostupná pro kreditní karty MasterCard od 1. 7. 2013, pro kreditní karty VISA od srpna 2013)
 • Debetní karty pro fyzické osoby nepodnikatele
  MasterCard Gold, MasterCard stříbrná, MasterCard Standard, Maestro, MasterCard Internet (karta se již nevydává)
 • Podnikatelské debetní karty
  MasterCard Business Premium, MasterCard Business a Maestro

Jak využívat 3D Secure?

Abyste mohli službu 3D Secure využívat, je třeba si službu nejdříve zdarma aktivovat.

 • Buď non-stop například v Internet bance, telefonicky na lince Zákaznického servisu 224 443 636 nebo osobně na pobočce MONETA Money Bank.

Další informace ke službě

 • Pokud máte více platebních karet u MONETA Money Bank, se kterými chcete platit na internetu, je třeba si službu aktivovat ke každé kartě zvlášť.
 • Aktivace služby je zdarma, je trvalá a není ji potřeba znovu aktivovat při další platbě na internetu (pokud se Vám nezmění číslo karty).
 • Pro placení kartou na internetu je třeba mít povolené internetové platby.
 • Platba na internetu pomocí 3D Secure hesla je nejbezpečnější způsob placení kartou na internetu. Proto umožňujeme maximálně jednu platbu kartou na internetu bez aktivované služby 3D Secure u 3D Secure obchodníků. Po vyčerpání tohoto limitu budete muset provést aktivaci 3D Secure služby pro další on-line nákupy u 3D Secure obchodníků.

Pokud budete platit u obchodníků, kteří službu 3D Secure nepodporují, Vaše karta bude i tak v bezpečí. Využijte další službu k zabezpečení Vaší platební karty!

Aktivace internetových transakcí

pro zajištění bezpečnosti jsou všechny platební karty při vydání nastaveny jako neaktivní pro internetové platby. Pokud chcete kartou na internetu platit, je třeba internetové transakce zapnout. Po úspěšně provedené platbě je doporučujeme opět vypnout. Tím ochráníte Vaši kartu před zneužitím, zejména pokud neplatíte u obchodníků se službou 3D Secure.

Kde je možné internetové transakce vypnout a zapnout?

 • Zdarma a non-stop v Internet Bance, v části Karty
 • Non-stop na Zákaznickém servisu na lince 224 443 636

Údaje potřebné pro platbu kartou na internetu

 • 16místné číslo karty
 • Datum platnosti karty ve formátu MM/RR
 • CVC (pro karty MasterCard a Maestro) a CVV kód pro VISA karty. Je to poslední trojčíslí na podpisovém proužku na zadní straně karty.

Bezpečnost

 • Pro nejvyšší ochranu karty na internetu si aktivujte službu 3D Secure.
 • Povolení internetových transakcí a aktivace služby 3D Secure jsou na sobě nezávislé. Pokud budete mít službu 3D Secure aktivovanou, ale internetové transakce budou vypnuté, nebude možné s kartou na internetu zaplatit. Zároveň povolení internetových transakcí neznamená aktivaci 3D Secure služby.
 • Vybírejte si důvěryhodné obchodníky. Preferujte obchodníky, kteří používají zabezpečený přenos dat protokolem SSL. Poznáte ho podle zeleného podbarvení v řádku pro zadávání internetové adresy. Adresa začíná „https://“ a je označena symbolem zámku.
 • V žádném případě nesdělujte obchodníkovi PIN k platební kartě!
 • Nastavte si bezpečnou výši denního limitu pro tento typ transakcí

MO/TO transakce1

I tento způsob platby máte u MONETA Money Bank plně pod kontrolou. Setkáte se s ním např. při platbách v chytrých telefonech za nákup či aktualizace mobilních aplikací, antivirových programů, při telefonické objednávce a platbě za službu u autodopravců, při rezervaci hotelu, platby u sázkových kanceláří, platby v elektronických peněženkách, při stahování počítačových her, hudby apod.

Aktivace MO/TO transakcí

K platbě postačí, pokud jsou poskytnuty citlivé údaje o kartě, tj. číslo karty, datum platnosti a CVC/CVV kód bez dalšího zabezpečení. Všechny platební karty MONETA Money Bank jsou při vydání nastaveny jako neaktivní pro MO/TO transakce.

Pokud chcete MO/TO transakce využívat, můžete si službu kdykoli zdarma aktivovat:

 • v Internet Bance, v části Karty nebo
 • na Zákaznickém servisu na lince 224 443 636

Bezpečnost

 • Při poskytování údajů o platební kartě buďte velmi obezřetní!
 • V žádném případě nesdělujte obchodníkovi PIN k platební kartě!
 • Po každé takovéto transakci doporučujeme MO/TO transakcí opět vypnout!
 • Nastavte si bezpečnou výši denního limitu pro tento typ transakcí
 • 1 Z angl. Mail Order / Telephone Order

Chráníme Vaši kartu před zneužitím. Podobně jako internetové a MO/TO platby je možné povolit či zakázat i výběry z bankomatu v zahraničí. I v případě, že máte povolené výběry v zahraničí a svou cestu do zahraničí jste nám oznámil, můžete se setkat s našimi asistenty, kteří na základě krátkého telefonátu ověřují právě proběhlé transakce, protože nebezpečí krádeže a následného zneužití Vaší platební karty nadále trvá. Doporučujeme nahlásit na lince Zákaznického servisu na čísle 224 443 636 nebo přímo na oddělení prevence proti podvodům: 224 446 666 číslo Vašeho mobilního telefonu, který budete mít v zahraničí při sobě. V případě, že se při podezřelé transakci Vám nedovoláme, kartu preventivně zablokujeme.

Nastavení výběru z bankomatu v zahraničí

Od 18. 8. 2013 budou výběry z bankomatů v zahraničí automaticky nastaveny jako nepovolené.

Toto opatření se týká pouze vybraných zemí. Nevztahuje se na členské země Evropské unie a dalších vybraných zemí Evropy. Opatření se netýká výběrů z bankomatů v České republice, kde můžete výběry provádět i nadále bez jakéhokoliv nastavování.

Jak si můžete zahraniční výběry z bankomatu nastavit?

 • V Internet bance, v části Karty, v nastavení pro jednotlivé karty.
 • Telefonicky na lince Zákaznického servisu na čísle 224 443 636.
 • Na kterémkoliv obchodním místě MONETA Money Bank.

Země, v nichž jsou výběry z bankomatu povoleny

Členské státy Evropské unie
Belgie, Bulharsko, Chorvatska, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie

A další vybrané země Evropy 
Andora, Vatikán, Monako, Švýcarsko, Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Turecko

Chystáte se do zahraničí?

 • Do zemí jako např. USA, Austrálie, Číny nebo Indie
  Povolte výběry z bankomatu v zahraničí. Po Vašem návratu Vám doporučujeme zahraniční výběry z bankomatů opět zakázat.
 • Při cestách po zemích Evropské Unie, nemusíte nic nastavovat.
 • Při cestách po Evropě, ale mimo EU
  Zkontrolujte, zda se na Vámi vybranou destinaci vztahuje omezení výběrů z bankomatu. V případě, že v dané zemi nejsou výběry z bankomatů automaticky povoleny, upravte nastavení karty.

Bezpečnost

Cílem tohoto opatření je zabránit možnému zneužití platebních karet formou tzv. skimmingu, podvodného kopírování údajů z magnetického proužku platební karty. V zemích, kde se pro autorizaci výběru z bankomatu používá magnetický proužek namísto bezpečnějšího čipu, je riziko zneužití karty o něco vyšší. Nová možnost povolit, resp. nepovolit bankomatové transakce ve vybraných zemích, dokáže tomuto riziku účinně předcházet

Omezení plateb kartou v zahraničí u obchodníků i na bankomatech

Zvláštní skupinu tvoří státy, kde není dočasně možné s debetní či kreditní kartou zaplatit u obchodníků ani vybírat hotovost z bankomatů.

Jedná se o tyto státy
Irán, KLDR, Kuba, Barma, Súdán, Sýrie

Podrobné informace a seznam zemí, ve kterých je omezen bezhotovostní platební styk nebo transakce s platebními kartami, naleznete v dokumentu Omezení plateb kartou v zahraničí.

Podrobné informace o možnosti výběru hotovosti v zahraničí naleznete na stránkách Mastercard.

Dočasná blokace karty

Chystáte se na dovolenou, chcete nechat kartu doma a rádi byste ji po dobu dovolené zabezpečili proti zneužití? Využijte dočasné blokace karty.

Kartu můžete dočasně zablokovat na maximálně 30 dní. Kdykoliv v této lhůtě můžete blokaci zrušit a stejnou kartu se stejným PINem využívat nadále.

Dočasná blokace je zdarma. Blokací karty se nepřestávají účtovat poplatky za vedení platební karty

Kde si můžete Vaši kartu dočasně zablokovat a následně odblokovat?

 • V Internet bance, v části Karty, v nastavení pro jednotlivé karty.
 • Telefonicky na lince Zákaznického servisu na čísle 224 443 636.
 • Na kterémkoliv obchodním místě MONETA Money Bank.

K odblokování dojde automaticky v den, který si nastavíte. Můžete však i sami blokaci zrušit před požadovaným termínem. Odblokování karty Vám potvrdíme SMS zprávou.

Telefonické ověření

 • S našimi asistenty se můžete setkat na základě krátkého telefonátu ověřujícího právě proběhlé transakce, i v případě, že máte povolené výběry v zahraničí a svou cestu do zahraničí jste nám oznámil/a, protože nebezpečí krádeže a následného zneužití Vaší platební karty nadále trvá. Doporučujeme nahlásit číslo Vašeho mobilního telefonu, který budete mít v zahraničí při sobě, na lince Zákaznického servisu 224 443 636 nebo přímo na oddělení prevence proti podvodům 224 446 666. V případě, že se Vám při podezřelé transakci nedovoláme, kartu preventivně zablokujeme.
 • Nezvyklé pohyby na Vaší kartě jsou odhalovány na základě pečlivě stanovených kontrolních parametrů.

Informujte nás o případné změně telefonního kontaktu na Vás. Jedině tak můžeme rychle ověřit neobvyklé transakce s Vaší kartou.

 

Zpětné volání asistentům není možné, pro více informací lze kontaktovat zákaznický servis pro stávající zákazníky.

Fraud Monitoring

Jedná se o speciální službu zaměřenou na kontrolu nezvyklých transakcí, jež proběhnou na debetních a kreditních kartách našich klientů. Na základě této aktivity jsme schopni odhalovat případná podvodná jednání na Vašich kartách a lépe chránit vaše finance.

Online žádost

Blokování karty

Zákaznický servis
224 443 636 (non-stop) 

Běžné účty

S našimi účty můžete ušetřit na poplatcích a navíc využívat přímého bankovnictví ke správě svého účtu.

Více informací

Internet Banka

V zabezpečeném prostředí můžete mít svou kreditní kartu pod kontrolou.

Více

Infolimit

Zdarma Vám aktivujeme jedinečnou službu, díky níž vždy víte, kolik peněz Vám můžeme půjčit.

Více

Doporučené limity

Přehled bankou doporučených denních limitů pro jednotlivé debetní karty.

Více