Bankovní identita

Využijte přihlášení do Internet Banky
pro komunikaci s úřady

S Bankovní identitou ušetříte čas

Už nemusíte chodit na úřady. Pro výpis z Rejstříku trestů, živnostenského rejstříku, přístup k eReceptu nebo založení datové schránky se přihlaste na Portál občana a vyberte možnost přihlášení přes Bankovní identitu. Více informací o službách Portálu občana najdete na stránkách Ministerstva vnitra České republiky.

Bankovní identitu budete moci v budoucnu využít i pro komunikaci s dodavateli energií nebo pro přihlášení do e-shopů. S Bankovní identitou se můžete zúčastnit sčítání lidu online přes stránky Českého statistického úřadu.

 

Bankovní identitu Vám aktivujeme automaticky

Aktivaci provádíme postupně, hned jak to je možné. Jestli už máte Bankovní identitu aktivní můžete zkontrolovat ve Vaší Internet Bance v sekci Nastavení. Zde si ji můžete deaktivovat a opětovně aktivovat nebo změnit způsob, jakým potvrzujte přihlášení.

  1. Přihlaste se jako do Internet Banky
    Na stránkách, kam se chcete pomocí Bankovní identity přihlásit, klikněte na přihlášení a vyberte možnost Bankovní identita, nebo Bank ID. Je to bezpečné?
  2. Potvrďte přihlášení
    Přihlášení potvrdíte buď pomocí PUSH notifikace nebo mobilního klíče (SMS).
  3. Odhlaste se
    Vyřídili jste všechno, co jste potřebovali? Jednoduše se odhlaste.

Způsob, jakým přihlášení potvrzujete, si zvolíte sami

Bankovní identita je dokonale zabezpečená. Chrání ji Vaše ID a heslo, kterými se přihlašujete do Internet Banky. Přihlášení následně potvrdíte pomocí SMS zprávy nebo PUSH notifikace. Vaše údaje se při používání Bankovní identity nikam neukládají, pouze pomocí nich potvrdíme, že se přihlašujete opravdu Vy.

Na co se často ptáte