Online

Kódy zdravotních pojišťoven
v České republice

Seznam kódů zdravotních pojišťoven

Každý občan České republiky musí mít zdravotní pojištění. Zaměstnanci to mají jednoduché, platí ho za ně zaměstnavatel, strhává se mu ze mzdy nebo výplaty. Podnikatelé a OSVČ ale odvádějí platby sami přímo své pojišťovně. Sice se to na první pohled v dobách mládí a zdraví může zdát jako spousta peněz za málo muziky, jenže jak se říká, čert nikdy nespí. Může přijít nemoc nebo zranění, a co potom? Budete rádi, že pobyt v nemocnici ani nákladná vyšetření nemusíte platit tak říkajíc na dřevo.

Možná si říkáte, k čemu je znát zpaměti kód zdravotní pojišťovny. Berte to tak, že vycházíte vstříc zdravotnickému personálu, a vlastně i sami sobě. Uznejte, ono nahlásit u lékaře nebo při příjmu v nemocnici třeba pojišťovna 111 nebo pojišťovna 207 je výrazně kratší a jednodušší, než hlásit: Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky nebo Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5