GE Money Bank přichází s další novinkou v podobě Refinancování hypoték

 

Refinancování hypoték představuje GE Money Bank jako první z velkých bank v České republice. Zájemci umožňuje ušetřit finanční prostředky tím, že přefinancuje stávající hypoteční úvěr úvěrem novým s výhodnějšími podmínkami a navíc se zjednodušeným postupem získání. Klient získá nižší úrokovou sazbu a možnost nastavení doby splatnosti hypotéky dle aktuálních preferencí. GE Money Bank tak nabízí po Konsolidaci půjček a Pomoci s převodem účtu další z produktů, které zvyšují mobilitu klientů na českém bankovním trhu a přispívají k vyšší transparentnosti a úsporám rodinného rozpočtu. Refinancování hypoték nabízí GE Money Bank všem zájemcům zdarma.

Refinancování hypoték

„Refinancování hypoték od GE Money Bank navazuje na úspěšný produkt Konsolidace půjček, kterého od loňského září využilo již více než 20 000 klientů! Tato hypoteční novinka, kterou naše banka představuje jako první z velkých bank, klientovi umožňuje přefinancovat stávající hypotéku výhodnějším úvěrem. Klient ušetří peníze a nový úvěr navíc lépe odpovídá jeho aktuálním potřebám,“ řekla ředitelka retailových produktů GE Money Bank Monika Kubovcová. „V zahraničí je refinancování hypotečních úvěrů běžná věc a například ve Velké Británii je do 4 let od poskytnutí refinancováno 80 % hypoték. Očekáváme, že refinancování hypoték se setká s velkým zájmem i mezi klienty českých bank,“ dodala Monika Kubovcová.

Podmínky, za kterých lze získat hypoteční úvěr, se v posledních několika letech dramaticky změnily. Hlavním důvodem, proč se klientům refinancování hypotéky vyplatí, je získání nižší úrokové sazby. V rámci Refinancování hypoték GE Money Bank aktualizuje výši hodnoty zajištění a klient tak může výrazně ušetřit. V posledních letech výrazně vzrostla cena nemovitostí a v kombinaci s již splacenou částí hypotečního úvěru se majitel hypotéky dostává na novou úroveň poskytnutého zajištění. Vyšší cena nemovitosti a nižší hodnota nově poskytnuté hypotéky znamená výhodnější podmínky pro klienta.

„Některé banky na tuzemském trhu se ke svým klientům nechovají zrovna nejlépe a na konci fixačního období nabízejí vyšší úrokové sazby stávajícím klientům s hypotékou, než jaké nabídnou novým klientům. GE Money Bank se chová férově a transparentně a nabízí stejnou úrokovou sazbu všem,“ řekl Michal Strcula, manažer hypoték GE Money Bank.

Další podstatnou výhodou Refinancování hypoték je přizpůsobení parametrů nového úvěru aktuálním potřebám klienta. Je možné dosáhnout mnohem delší doby splatnosti, než bylo možné v době získání hypotečního úvěru a snížit tak výši měsíčních splátek. Zátěž, kterou splátky hypotečního úvěru představují pro rodinný rozpočet, se tím sníží. Chce-li naopak klient svůj úvěr rychleji doplatit, může si dobu splácení zkrátit, a tím výrazně ušetřit na úrocích.

Refinancování hypoték nabízí GE Money Bank zájemcům zdarma. Za poskytnutí úvěru se neplatí žádný poplatek a přefinancování hypotéky lze domluvit v rámci jedné schůzky s bankéřem. Žadatel může předložit původní odhad nemovitosti, který banka aktualizuje. Při řádném splácení původní hypotéky navíc dochází k zjednodušenému dokladování příjmů. Pokud zájemce korektně splácí předchozí úvěr, stačí pro poskytnutí nového úvěru doložit výpis z účtu a čestné prohlášení o svém příjmu.

Další inovace - produktová vylepšení Hypoték od GE Money Bank

GE Money Bank nově umožňuje klientovi sestavit si hypotéku podle vlastních preferencí a ovlivnit tak výši úrokových sazeb, které jsou přehledně uvedeny v úrokovém lístku banky. Garantovaná úroková sazba hypotéky je nyní stanovena dle výše úvěru, délky období fixace, poměru výše úvěru k hodnotě nemovitosti (LTV) a započtením úrokové odchylky. Úroková odchylka závisí na zvolených parametrech ze strany klienta.

Volitelné parametry:
· Pojištění schopnosti splácet
· Dílčí mimořádná splátka
· Nulový poplatek za zpracování hypotéky
· Nulový poplatek za vedení hypotéky
· Započtení budoucích příjmů z pronájmu

 

 


Výše úrokových odchylek jsou transparentně uvedeny v úrokovém lístku banky a klient si tak jednoduše zjistí přesnou výši konečné úrokové sazby. Díky převedení poplatků (za vyřízení hypotéky, za měsíční vedení, za dílčí mimořádné splátky) do úrokové sazby může klient ještě více ušetřit, protože při stejných měsíčních platbách si sníží svůj daňový základ.

 


Další změny parametrů hypoték GE Money Bank

· Prodloužená maximální splatnost úvěru až do věku 70 let
· Možnost využít pro výpočet bonity i budoucí příjmy z pronájmu nemovitosti (umožnění realizovat investice do nemovitostí, které chce klient následně pronajímat)
· Americká hypotéka nyní až do 70 % LTV
· Hypotéky GE Money Bank jsou poskytovány i cizincům, kteří mají v ČR oprávnění nabývat nemovitosti

Akční hity

Až do 30. dubna 2007 nabízí GE Money Bank novým klientům hypotéky se zvýhodněnou úrokovou sazbou pro pětiletou fixaci. V rámci nabídky „Akční hity“ GE Money Bank poskytuje hypoteční úvěry se zvýhodněnou úrokovou sazbou pouhých 4,19 % p.a. s pětiletou fixací. Zvýhodněná sazbu lze využít v rámci Hypotéky GE Money Bank, Hypotéky Naopak a HypoExpres pro všechny úvěry od 600 000 Kč bez omezení maximální výše.

Hypotéku získanou v rámci nabídky „Akční hity“ může klient využít jak na koupi nemovitosti, tak výstavbu nebo rekonstrukci a uvedenou úrokovou sazbu GE Money Bank garantuje všem klientům.

Parametry nabídky Akční hity:

· Nejnižší úroková sazba na trhu 4,19 % p.a. (do 85 % hodnoty nemovitosti)
· Od 600 000 Kč bez omezení výše
· Maximálně 85 % LTV, splatnost 5 - 30 let dle volby klienta
· Fixace úrokové sazby na období 5 let
· Akční nabídku lze kombinovat s volitelnými službami
· Všechny dostupné účely (koupě, výstavba, rekonstrukce)
· Žádost musí být zpracována v období od 17. 2. 2007 do 30. 4. 2007


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank