Máme společnou hypotéku a řešíme rozvod nebo rozchod

Máte společný hypoteční úvěr a dostali jste se do situace, kdy řešíte rozvod či rozchod se svým partnerem? Je třeba, abyste se dohodli, co se po Vašem rozchodu stane s hypotékou i s Vaší nemovitostí. Situaci můžete řešit jedním z těchto způsobů:

  • Úplným doplacením – buď zadáním mimořádné splátky nebo doplacením hypotéky, oboje můžete vyřídit ve své Internet Bance, v sekci “Půjčky a hypotéky”.
  • Vyvázáním jednoho z partnerů z hypotéky – pokud jste se dohodli, že nemovitost zůstane ve Vašem vlastnictví, vyřiďte to také ve své Internet Bance, v sekci “Půjčky a hypotéky”.
  • Prodejem nemovitosti s následným doplacením hypotéky – podrobnosti zjistíte na této stránce v prodeji nemovitosti

Bude-li třeba po odeslání žádosti upřesnit nějaké další informace, budeme Vás o tom včas informovat. Vaši žádost vyřešíme do jednoho měsíce od jejího odeslání.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5