Jak platit pomocí kreditního účtu v obchodě?

Ke kreditnímu účtu obdržíte platební kartu. Použití karty v obchodě je velmi snadné, a navíc praktické, protože s sebou nemusíte nosit vysokou hotovost.

Kartou zaplatíte v obchodě tak, že kartu vložíte do platebního terminálu a zadáte PIN. Velmi oblíbeným způsobem placení jsou také bezkontaktní platby. Většina karet je dnes již vybavena bezkontaktním čipem, který umožňuje zaplatit pouhým přiložením karty k platebnímu terminálu. U plateb do 500 Kč není potřeba obvykle zadávat PIN.


Kartou je také možné platit na internetu. Při této transakci je potřeba zadat číslo karty, její platnost a dále CVV či CVC kód na zadní straně karty. Pro platby na internetu je nutné, aby na kartě byly tyto transakce povoleny. Nastavení plateb na kartě si můžete ověřit ve Smart Bance, internetovém bankovnictví nebo na pobočce MONETA Money Bank.


Platit v obchodě můžete také mobilem, pokud si přidáte kartu ve Smart Bance do služby Google Pay. Pro platby do 500 Kč stačí rozsvítit obrazovku mobilního telefonu a přiložit jej k platebnímu terminálu bez zadávání PINu.