Vše o předčasném splacení úvěru

Všichni poskytovatelé spotřebitelských úvěrů ze zákona musí umožnit klientům předčasné splacení jejich závazku. Je také stanovena maximální výše poplatku za předčasné splacení, který může být maximálně 0,5 %, respektive 1 % ze splácené částky podle toho, zda do splacení úvěru zbývá méně či více než 1 rok.


Jak zjistím, kolik peněz mi ještě zbývá doplatit?

Pokud nevíte, kolik přesně Vám zbývá doplatit, nemusíte si podávat žádnou speciální žádost o vyčíslení úvěru, stačí se zastavit na naší pobočce. Dozvíte se tak aktuální zůstatek jistiny a další informace. Je pak na Vás, zda si přejete uhradit úvěr celý, nebo jen jeho část.


Jak si zařídit doplacení úvěru

Nejprve si podáte žádost o předčasné splacení úvěru, následně doplatíte zbývající částku úvěru a poplatek za předčasné splacení. V MONETA Money Bank můžete úvěr předčasně splatit na kterékoliv za našich poboček.


Jak provést platbu

Předčasnou splátku klient provede jednoduše přes svůj běžný účet vedený u MONETA Money Bank. Poté od nás dostanete písemné potvrzení, že předčasná splátka úspěšně proběhla. Pokud dojde k úplnému předčasnému splacení, tedy k uhrazení celé zbývající jistiny, obdržíte i dokument o splacení závazku.Pokud chcete zaplatit mimořádnou splátku na hypotéce nebo hypotéku doplatit, veškeré informace najdete v našem online formuláři, přes který můžete o tyto a další změny požádat bez návštěvy pobočky.