Jak dlouho trvá převod peněz?

Doba převodu peněz v rámci bankovního styku závisí na více faktorech. Obecně nejrychlejší jsou převody mezi účty jedné banky. 

Lhůty pro provádění platebního styku závisí na mnoha faktorech a jsou přehledně uvedeny v Základních produktových podmínkách platebního styku. Lhůty se řídí například tím, zda se jedná o převod mezi účty v rámci jedné banky nebo je platba zasílána na účet v jiné bance. Dalšími faktory jsou převody peněz do zahraničí, měna, ve které platba probíhá, způsob a priorita platby a další.


Obecně nejrychlejší jsou interní převody mezi účty v rámci jedné banky. V MONETA Money Bank provádíme platby mezi účty našich klientů do několika minut v pracovní dny. Převod zadaný o víkendech či svátcích se provede v nejbližším pracovním dni. Převod mezi běžným a spořicím účtem klienta v rámci MONETA Money Bank se provede i o víkendech a svátcích.


Pokud provádíte převod z účtu jedné banky do jiné, je třeba vzít v potaz, jaký den v týdnu a v kolik hodin je příkaz proveden. V MONETA Money Bank víme, jak je pro klienty v řadě situacích důležité, aby jejich platba byla připsána na účet příjemce v ten samý den, kdy platbu odešlou. Děláme proto maximum, aby platby zadané v pracovní den do 12:00 byly ještě ten samý den odeslány a připsány na účet příjemce platby. Pokud se jedná o víkend či svátek nebo pokud zadáte platbu po 12:00, platba proběhne v následujícím pracovním dni.


Zahraniční převod prostředků může být samozřejmě rychlejší a za kratší dobu, ale záleží na ostatních bankách, které se transakce účastní, jak rychle dané peníze pošlou.