Co je stavební spoření?

Jedná se o specifický druh spoření na podporu bydlení se státní podporou.

Stavební spoření umožňuje naspořit částku na koupi, stavbu nebo rekonstrukci nemovitosti určené k bydlení. Během spoření klient získává spolu s úroky z naspořené částky také statní podporu. Po splnění určitých podmínek má nárok na získání výhodného úvěru ze stavebního spoření. A to buď ve formě řádného, překlenovacího nebo hypotečního úvěru ze stavebního spoření. Stavební spoření tak představuje jednoduchý a bezpečný způsob spoření, který navíc umožňuje v budoucnu využít úvěr s výhodným úrokem.

Nárok na státní podporu v maximální výši získá klient, pokud ročně uloží 20 000 Kč. Pokud si klient vezme úvěr ze stavebního spoření, může si navíc odečíst až 300 tisíc Kč od základu daně z příjmu. Další výhodou stavebního spoření je, že vklady jsou ze zákona pojištěné.

Stavební spoření si můžete zřídit u MONETA Stavební Spořitelny.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5