Co je spoření?

Spoření je základním způsobem zhodnocování peněz. Spoření je proces, během kterého člověk odkládá spotřebu, část příjmů neutratí, ale odloží na pozdější použití.

Pokud ovšem odkládáte své úspory doma, riskujete, že Vás o ně může připravit například nevítaná návštěva. Peníze v bance jsou v nepoměrně větším bezpečí a jsou ze zákona do stanovené částky pojištěné.

Většina bank navíc své klienty za ukládání peněz různými způsoby odměňuje, například úročením vložených prostředků nebo výhodnější úrokovou sazbou hypotéky. Spořit peníze je možné na běžném účtu nebo spořicím účtu, kde obvykle bývá vyšší úročení.

MONETA Money Bank nabízí klientům spoření například formou spořicího účtu Genius 9, který nabízí zajímavé zhodnocení v případě aktivně využívaného běžného účtu. Založení, vedení i zrušení účtu je zdarma. Ještě atraktivnější zhodnocení můžete získat na spořicím účtu Gold, který Vám zřídíme automaticky k běžnému účtu Genius Gold. Peníze máte u obou typů spořicího účtu kdykoliv k dispozici bez termínů a výpovědních lhůt.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5