Co je embosovaná karta?

Jedná se o druh platební karty, pro který jsou charakteristické plasticky tvarované identifikační údaje, například jméno držitele karty, číslo karty nebo doba platnosti.

S touto kartou, ať už debetní nebo kreditní, můžete platit i v obchodech, které nejsou vybaveny elektronickým platebním terminálem, ale mechanickým, kterému se lidově říká „žehlička“. Údaje o kartě se při platbě přenesou na speciální formulář za pomoci kopírovacího přístroje. Na tento typ platebních terminálů můžete narazit zejména v zahraničí, v zemích, kde není bezkontaktní placení ještě tak rozšířené.

Naprostá většina karet vydávaných v MONETA Money Bank k běžným či dalším účtům jsou embosované platební karty a můžete s nimi platit na obou typech platebních terminálů.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5