Co je investiční životní pojištění?

Investiční životní pojištění v sobě kombinuje pojistnou ochranu s možností dosáhnout zhodnocení vložených prostředků.

nvestiční životní pojištění se skládá ze dvou složek – pojistné a investiční. Pojistná složka by měla převažovat, aby životní pojištění sloužilo hlavně jako pojistná ochrana. V rámci investiční složky se investuje podobně jako v podílových fondech, návratnost investice může být i nulová. Na rozdíl od kapitálového životního pojištění nenabízí garantovaný výnos.

V případě uzavření investičního životního pojištění Vám pojišťovna zřídí a povede individuální účet tvořený investičními podílovými jednotkami, které pojišťovna nakupuje z pojistného. Výše pojistného plnění závisí na hodnotě investičních jednotek, tedy na tom, jak se bude dařit fondu, který jste si zvolili. Pokud se nebojíte rizika, můžete zvolit fondy, které investují hlavně do akcií.

V opačném případě přichází v úvahu investice do bezpečných, ale málo výdělečných produktů, například státních dluhopisů. Na životní pojištění Vám může rovněž přispívat zaměstnavatel. Tyto příspěvky jsou oblíbené, protože se dají odečítat z daňového základu a neplatí se z nich zdravotní a sociální pojištění.

MONETA Money Bank tento typ životního pojištění nenabízí. Klientům poskytuje rizikové životní pojištění NN Život, kde si mohou zvolit ze dvou balíčků podle rizik. Pojistit se tak mohou na smrt následkem úrazu nebo nemoci, invaliditu prvního až třetího stupně a v rozšířeném balíčku lze pojistit i závažná onemocnění včetně rakoviny. Rizikové pojištění NN Život zajistí překlenutí nepříznivé životní situace a zachování dosavadního životního standardu rodiny.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5