Co je spotřebitelský úvěr?

Spotřebitelský úvěr je půjčka poskytnutá spotřebiteli jako soukromé osobě. Úvěr může být neúčelový, ale může také sloužit k uhrazení závazků klienta nebo za účelem pořízení spotřebního zboží nebo služeb.

Při odpovědi na otázku co je spotřebitelský úvěr je dobré zmínit, že banka nebo nebankovní společnost může požadovat po klientovi zajištění úvěru, například zastavením movitého či nemovitého majetku. Další častou možností, jak úvěr zajistit, je spolužadatel, který se zaváže, že případně dluh za klienta uhradí sám.

Spotřebitelský úvěr je obvykle splácen v pravidelných měsíčních splátkách. Jejich počet a výše jsou součástí úvěrové smlouvy. Spotřebitelský úvěr lze čerpat v hotovosti nebo převodem na účet.

Pravidla spotřebitelského úvěru
Náležitosti spotřebitelských úvěrů podrobně řeší zákon o spotřebitelském úvěru. Například je zde stanovena povinnost poskytovatelů úvěrů posoudit finanční situaci žadatele o úvěr a vyhodnotit jeho schopnost úvěr splácet. V této souvislosti samozřejmě mohou poskytovatelé požadovat řadu informací a také je ověřit, třeba v úvěrových registrech.

Úvěrová kalkulačka
Úvěrová kalkulačka slouží k rychlému a jednoduchému zjištění přibližné výše měsíční splátky a úrokové sazby spotřebitelského úvěru. Získáte tak orientační informace právě o Vámi zvažovaném spotřebitelském úvěru. Úvěrová kalkulačka Vám může být také nápomocná při srovnání spotřebitelských úvěrů a výběru toho nejvýhodnějšího.

Kontaktujte nás