Co je offsetová hypotéka

Offsetovou hypotéku můžete znát také pod názvem Hypotéka se zápočtem úspor.  
 
V obou případech se jedná o hypotéku, u které Vám banka úročí pouze část hypotéky, konkrétně rozdíl mezi výší hypotéky a vlastními prostředky. Úroky z hypotéky jsou vypočítávány pouze z rozdílu mezi zbývající jistinou, tedy nesplacenou částí úvěru, a měsíčním zůstatkem na běžném účtu, ze kterého splácíte hypotéku. Čím více máte peněz na běžném svém účtu, tím nižší efektivní úroková sazba a potažmo i měsíční splátka.  

 

Tady je příklad pro lepší názornost. Pokud si sjednáte hypotéku na 1 000 000 Kč a v daném měsíci budete mít průměrný denní zůstatek na účtu 200 000 Kč, zaplatíte úroky jen z rozdílu,  
tedy z 800 000 Kč.  

 

 

V praxi to znamená, že Vaše úspory na běžném účtu sníží sazbu hypotéky z 2,87 % ročně na 2,62 % a tento efekt se přenese do snížení měsíční splátky hypotéky. Vlastní úspory jsou u MONETA Money Bank limitovány 20 % nesplacené jistiny, ale prostředky máte neustále k dispozici a mohou sloužit jako rezerva pro nenadálé výdaje. Offsetové hypotéky jsou na našem trhu poměrně mladé a jsou nabízeny pouze několika bankami, mezi které patří i MONETA Money Bank. Abyste měli představu o potenciální úspoře na splátce, stačí se vyzkoušet naší hypotéční kalkulačku.  
 
 

 

Kontaktujte nás