Kódy bank

Kód banky 7960 - ČSOB Stavební spořitelna, a.s.

Oficiální název banky: ČSOB Stavební spořitelna, a.s. (Českomoravská stavební spořitelna a. s.)
Sídlo: Vinohradská 3218/169, Praha 10
IČO: 49241397
Kód banky: 7960
SWIFT kód banky: nemá

O bance

 

ČSOB je plně vlastněna KBC Bank NV, jejíž akcie drží (přímo nebo nepřímo) společnost KBC Group NV. Obě tyto společnosti mají sídlo v Bruselu, Belgii.

Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB) funguje jako univerzální banka na českém trhu. ČSOB byla založena státem v roce 1964 s cílem poskytovat služby v oblasti financování zahraničního obchodu a měnových operací v Československu. V červnu 1999 prošla privatizací a jejím hlavním vlastníkem (od roku 2007 jediným) se stala belgická KBC Bank, která je stoprocentní dceřinou společností mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC Group. V červnu 2000 převzala ČSOB Investiční a poštovní banku (IPB). Až do konce roku 2007 působila ČSOB na českém i slovenském trhu; od 1. ledna 2008 byla slovenská pobočka ČSOB transformována na samostatnou právnickou osobu. Od 1. ledna 2013 restrukturalizovala KBC Group své aktivity na klíčových trzích do tří obchodních divizí – Belgie, Česká republika (zahrnuje všechny obchodní aktivity KBC v ČR) a Mezinárodní trhy.

ČSOB poskytuje své služby všem klientským skupinám, tj. fyzickým osobám, malým a středním podnikům, korporacím a institucionálním klientům. V oblasti retailového bankovnictví působí banka v České republice pod obchodními značkami ČSOB (pobočky) a ČSOB Poštovní spořitelna (pobočky a obchodní místa České pošty).

Další kódy bank

MONETA Money Bank, a.s.

Komerční banka, a.s.

Československá obchodní banka, a. s.

Raiffeisenbank a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Banka CREDITAS a.s.

Air Bank a.s.

Fio banka, a.s.

mBank S.A., organizační složka

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5