Co je refinancování hypotéky?

Při refinancování hypotéky se jedná o výměnu starší hypotéky za novou, zpravidla za výhodnějších podmínek.

Nejčastějším důvodem k refinancování je snaha získat hypotéku s nižší úrokovou sazbou, a tím i nižší měsíční splátkou. Pokud o refinancování uvažujete, nečekejte až na konec fixačního období a podívejte se již dnes na naši hypoteční kalkulačku, jakou úrokovou sazbu Vám můžeme nabídnout.

Spolu s nižší sazbou můžete získat i další výhody. Patří k nim například flexibilita hypotéky, nižší nebo žádné poplatky, odklad splátek nebo přerušení splácení. Využitím vlastních úspor můžete u své hypotéky dosáhnout ještě nižší úrokové sazby.

Refinancování stávající hypotéky můžete řešit již během platnosti úrokové sazby. Získáte tím možnost zafixovat splátku hypotéky na další období, a lépe tak plánovat Vaše výdaje. Pro rozhodování, zda refinancovat či nikoliv, si spočítejte měsíční úsporu na splátce, ale zároveň počítejte i s náklady. Například poplatky za výmaz a zápis do Katastru nemovitostí a ukončení úvěru stávající bankou (kvitanci úvěru).

Novou hypotéku Vám zpracujeme zcela zdarma, a to včetně odhadu Vaší nemovitosti, a Vy ušetříte až 5 000 Kč. Nemusíte tedy dokládat ani původní odhad nemovitosti, stačí doložit původní úvěrovou smlouvu. Se vším Vám poradíme a pomůžeme. Sami uvidíte, že refinancování s MONETA Money Bank je opravdu snadné.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5