Co je povinné ručení?

Povinné ručení, tedy pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po pozemních komunikacích, je pojištění, které musí mít ze zákona uzavřeno každý majitel vozidla.

Proč je toto pojištění povinné?
Z povinného ručení jsou hrazeny všechny škody, které způsobíte provozem vlastního vozidla na zdraví i majetku třetích osob. To znamená škody na vozidlech, zranění účastníků a další.

Nehoda se může stát každému z nás a škody při dopravních nehodách dosahují astronomické výše. Pokud máte povinné ručení uzavřené, nemusíte se bát, že budete muset náklady na léčení nebo opravy hradit z vlastní kapsy. Pojišťovna, se kterou máte povinné ručení sjednáno, je z pojistného plnění uhradí za Vás.

Povinné ručení se sjednává s konkrétní pojišťovnou. Výška pojistného je stanovena na základě technických parametrů vozidla a údajů toho, kdo pojištění sjednává. Z technických parametrů vozidla je to zejména výkon a objem motoru, hmotnost a rok výroby. Samozřejmostí je uvedení tovární značky a modelu vozidla. Pojistník pak uvádí vždy datum narození, místo bydliště a počet měsíců bezeškodného průběhu s počtem předchozích pojistných událostí.

Při sjednání pojištění je také důležité zvolit správně limity pojistného plnění, to znamená nejvyšší možnou částku, kterou pojišťovna vyplatí. Základní limit výše povinného ručení je 35 milionů korun nemusí být při hromadných dopravních nehodách dostačující. Proto v rámci povinného ručení od Direct pojišťovny, a.s., které si můžete sjednat u nás v MONETA Money Bank, je možné nastavit limit pojištěného krýti až 250 milionu korun.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5