Co je devizový účet?

Devizový účet neboli cizoměnový účet je obdobou klasického účtu. Rozdíl spočívá v tom, že na něm máte peníze v jiné měně než v českých korunách. Založení cizoměnového účtu je stejné jako u běžného účtu a u většiny bank je zdarma. V ČR jsou nejčastějšími cizími měnami na devizových účtech eura (EUR) a americké dolary (USD).

Jak to funguje
Pokud jde o úrokovou sazbu, která zhodnocuje Vaše peníze na devizovém účtu, nečekejte žádné velké výnosy. Daleko důležitějším parametrem je aktuální kurz koruny vůči cizí měně, který určuje, jaká je momentálně hodnota peněz na Vašem účtu.

Devizový účet se vyplatí především těm, kdo:
- Často cestují do zahraničí
- Mají příjmy v cizí měně (výplata, renta apod.)
- Obchodují se zahraničními partnery
- Platí za nákupy v zahraničních internetových obchodech
- Pravidelně jezdí za nákupy do zahraničí

Poplatky za vedení a správu devizového účtu jsou rozmanité – od žádných až po několik stovek korun. Někdy se klientovi vyplatí sjednat si běžný i cizoměnový účet u jedné banky, jelikož pak můžete provádět výhodně směny mezi CZK a cizí měnou podle situace a potřeby, často s výhodnějším kurzem než při směně v hotovosti. Není výjimkou, že za takovou směnu neplatí klient žádný poplatek nebo jen velmi nízký. V této oblasti se vyplatí rozhlédnout se a využít nabídku cizoměnového účtu u banky, která nabízí pro potřeby klienta ty nejvýhodnější služby. MONETA Money Bank nabízí cizoměnový účet s vedením zdarma.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5