Co je to 3D secure?

Služba 3D Secure je moderní způsob zabezpečení plateb kartou na internetu s nejvyšší možnou ochranou citlivých dat, jako je například číslo Vaší karty. 3D Secure je většinou automaticky nastavená služba, není nutné ji nikde aktivovat. Bývá k dispozici ke všem typům platebních karet, se kterými lze platit na internetu. Závisí ovšem na obchodníkovi, zda tuto službu podporuje. Vše o ověření plateb zjistíte zde.

 

Pro platby kartami MONETA Money Bank na internetu platí, že je nutné každou z nich potvrdit, a to dvěma možnými způsoby. Buď pomocí aplikace Smart Banka – PINem, otiskem prstu či rozpoznáním obličeje –, nebo ePINem

 

Od ledna 2021 je totiž nezbytné potvrdit platby na internetu navíc dalším ověřovacím prvkem,  kterým je právě ePIN. Jedná se o unikátní šestimístný kód, který najdete ve Smart Bance nebo v Internet Bance. Pro každou kreditní nebo debetní kartu je vystaven právě jeden ePIN po celou dobu platnosti karty. Pokud platby na internetu ověřujete pomocí Smart Banky, nic se pro Vás nemění a způsob ověření zůstává stejný, ePIN zadávat nemusíte.

Kontaktujte nás