Co je to 3D secure?

Služba 3D Secure je moderní způsob zabezpečení plateb kartou na internetu s nejvyšší možnou ochranou citlivých dat, jako je například číslo Vaší karty. 3D Secure je většinou automaticky nastavená služba, není nutné ji nikde aktivovat. Bývá k dispozici ke všem typům platebních karet, se kterými lze platit na internetu. Závisí ovšem na obchodníkovi, zda tuto službu podporuje. Vše o ověření plateb zjistíte zde.

Pro platby kartami MONETA Money Bank na internetu platí, že je nutné každou z nich potvrdit, a to dvěma možnými způsoby. Buď pomocí aplikace Smart Banka – PINem, otiskem prstu či rozpoznáním obličeje –, nebo ePINem

Od ledna 2021 je totiž nezbytné potvrdit platby na internetu navíc dalším ověřovacím prvkem,  kterým je právě ePIN. Jedná se o unikátní šestimístný kód, který najdete ve Smart Bance nebo v Internet Bance. Pro každou kreditní nebo debetní kartu je vystaven právě jeden ePIN po celou dobu platnosti karty. Pokud platby na internetu ověřujete pomocí Smart Banky, nic se pro Vás nemění a způsob ověření zůstává stejný, ePIN zadávat nemusíte.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5