Co je předplacená karta?

Předplacenou kartou obvykle rozumíme anonymní platební kartu, která není navázaná na Váš účet v bance a není vedena na Vaše jméno. Na tuto kartu je možné si převést finanční prostředky a platit s ní v obchodech nebo vybírat z bankomatu.

Předplacené karty jsou na první pohled stejné jako standardní kreditní nebo debetní karty a mají podobné identifikační prvky, například číslo karty, datum platnosti a bezpečnostní kód. Pokud je karta opatřena logem některé karetní asociace jako jsou VISA nebo MasterCard, pak je možné ji používat na všech místech, kde tyto karty přijímají. V dnešní době již existují i virtuální platební karty, kterou zákazník fyzicky nemá v ruce. Používají se výhradně pro platby na internetu a proces placení probíhá stejně jako s debetní či kreditní kartou.

Předplacenou kartou může být také dárková karta, kterou lze uplatnit ve vybraných obchodech podle konkrétních podmínek. Někteří prodejci nabízí možnost opakovaně dobít kredit na tento typ karty. První předplacené karty se objevily na českém trhu v roce 2014 a zájem o ně neustále roste.

Kontaktujte nás