Co je penzijní fond

Penzijní fond slouží ke spoření na důchod a zajištění odpovídajícího životního standardu i v důchodovém věku.  
 
V ČR nyní existuje osm penzijních fondů, u kterých mají občané sjednáno penzijní připojištění se státním příspěvkem. Výběr penzijního fondu záleží především na investiční strategii, kterou fond nabízí a kterou si klient může zvolit na základě svého přístupu k riziku. Penzijní fondy nabízejí tři základní druhy fondů: 

- konzervativní 

- vyvážené 

- dynamické/růstové. 

Většina občanů ČR volí první variantu, ve které penzijní fond investuje převážně do státních dluhopisů a krátkodobých vkladů. Výnosy v těchto fondech jsou sice většinou nízké, ale stejně nízké je i riziko investice. Konzervativní fondy jsou vhodné zejména pro klienty s kratší dobou do důchodového věku. V kratším horizontu na výsledcích fondu až tolik nezáleží, největší část výnosu tohoto spoření tvoří státní podpora, případně daňová úleva. 
Vyvážené fondy nabízejí zdravý kompromis mezi výnosem a rizikem. Jejich portfolio se skládá z akciové a dluhopisové části. 
Dynamické fondy jsou vhodné pro klienty, kteří jsou pro vyšší výnosy ochotni podstoupit vyšší riziko. MONETA Money Bank nabízí ve spolupráci s NN Penzijní společností, a.s. penzijní fondy pro všechny tři typy investorů – konzervativní, vyvážený i růstový. Klienti si tak mohou zvolit penzijní fond přesně podle svých potřeb, možností a očekávání. 

Kontaktujte nás