Předplacené SIM karty Eurotelu a Oskara je možné dobít z Internet Banky GE Capital Bank

GE Capital Bank umožňuje od 16. září 2003, jako první banka na českém trhu, dobíjet u dvou operátorů (Eurotelu a Oskara) předplacené telefonní SIM karty prostřednictvím Internet Banky. Zavedení této unikátní služby potvrzuje postavení GE Capital Bank jako inovátora na trhu přímého bankovnictví.

Všichni uživatelé Internet Banky a Internet Banky GEnius GE Capital Bank mohou nyní využívat její novou funkčnost „Dobíjení předplacených SIM karet operátorů Eurotel a Oskar". Tato služba umožňuje klientům internetového bankovnictví GE Capital Bank on-line dobíjet vlastní nebo cizí předplacenou SIM kartu operátorů Eurotel a Oskar prostřednictvím internetu.

„GE Capital Bank získala v minulosti v oblasti přímého bankovnictví řadu prvenství – jsme například bankou, která jako jedna z prvních umožnila využívat GSM banking v síti všech tří operátorů. Nyní jako první umožňujeme dobíjet mobilní telefony pomocí internetového bankovnictví u dvou operátorů,“ řekla Pavlína Jiříková, manažerka retailového bankovnictví GE Capital Bank.

Při dobíjení předplacené telefonní karty si klient zvolí telefonní číslo a částku, kterou chce kredit tohoto čísla dobít. Prostřednictvím Internet Banky je možné dobíjet tyto částky:
Eurotel: 300, 500, 1000 a 2000 Kč,
Oskar: 200, 400, 1000 a 2000 Kč.

Cílem GE Capital Bank při zavádění jakékoli služby je, aby byla pro klienty co nejvíce uživatelsky příjemná. Proto Internet Banka nabízí k dobíjení další funkce. Například po zadání telefonního čísla, které chce klient dobít, se toto číslo automaticky uloží do seznamu telefonních čísel. Tuto informaci lze doplnit i o jméno. Při opakovaném dobíjeni si již klient pouze pohodlně vybere číslo ze svého seznamu. V rámci služby dobíjení předplacených telefonních karet nabízí Internet Banka i funkci rychlé volby, která umožňuje zopakovat dobití, které klient provedl v minulosti – nemusí již tedy nic vyplňovat a může během pár sekund provést dobití se stejnými parametry jako minule.

GE Capital Bank navíc umožňuje, aby uživatel z Internet Banky spolu s dobitým kreditem zaslal příjemci kreditu libovolný text ve formě SMS zprávy. Současně je možné, aby si klient GE Capital Bank nechal zaslat potvrzení o dobití na jakýkoli mobilní telefon (to je možné nejen na mobilní telefony v síti Eurotel a Oskar, ale i v síti T-Mobile).

„Dobíjení předplacených telefonních karet pomocí internetového bankovnictví, které nyní ve spolupráci s GE Capital Bank nabízíme našim společným klientům, je dalším krokem ve spolupráci mobilních operátorů a bank v rámci Asociace pro mobilní platby, jehož výsledkem je rozšíření služeb nabízejících našim zákazníkům o pohodlný způsob dobíjení”, řekl Garrison Macri, výkonný ředitel pro marketing společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o.

„Společným cílem Oskara a GE Capital Bank, je poskytnout klientům další samoobslužný a přitom uživatelsky jednoduchý nástroj pro platby. Je to současně pokračování naší spolupráce, která začala loni na podzim, kdy byly uvedeny služby M-Banka a M-Platby,“ řekl Igor Přerovský, vicepresident pro značku a komunikaci společnosti Český Mobil.

Petra Kopecká, manažerka komunikace GE Capital Bank