Odborníci udělili GE Money Bank čtyři ocenění v soutěži Zlatá koruna 2010

Zlatá medaile pro Konsolidaci půjček

GE Money Bank v letošním 8. ročníku soutěže Zlatá koruna 2010 získala jednu zlatou a tři bronzové medaile. Nejvyšší ohodnocení u odborníků dosáhla Konsolidace půjček, a to v kategorii „Úvěry“ a navázala tak na loňskou třetí příčku. Porotci dále bronzovou medailí ocenili produkty věrnostní program bene+ v kategorii „Platební karty“, podnikatelské konto Genius Business Active v kategorii „Podnikatelské účty“ a Financování zemědělské techniky v kategorii „Podnikatelské úvěry“.

"Letošní ročník Zlaté koruny byl pro GE Money Bank zatím ze všech nejúspěšnější. Kromě těchto čtyř cen Finanční akademie jsme získali také dvě ocenění veřejnosti. Je to pro nás jasný signál, že rozumíme potřebám našich klientů a nabízíme produkty, které jsou jednodušší, jasnější a pro klienty prospěšnější,“ říká Peter Herbert, generální ředitel a předseda představenstva GE Money Bank. „Chtěli bychom poděkovat Finanční akademii a všem klientům, kteří pro naše produkty hlasovali. Budeme se nadále snažit poskytovat našim klientům co nejvyšší hodnoty a produkty a služby, které směřují jasně k tomu, co klient potřebuje," dodává Peter Herbert.

Cenu veřejnosti GE Money Bank získala za Internet Banku a zopakovala tak loňské vítězství, podnikatelé hlasovali pro konto Genius Business Active a umístili tento produkt na třetí místo.

Kategorie "Úvěry" - 1. místo: Konsolidace půjček
GE Money Bank je první z velkých bank, která konsolidaci půjček v České republice nabídla. Zájemci o tento produkt umožňuje sloučit všechny jeho úvěry do jediného s menší měsíční splátkou. Cílem konsolidace je snížit zátěž spojenou se splácením několika půjček najednou a zpřehlednit finanční situaci. Konsolidace půjček je určena jak pro stávající klienty GE Money Bank, tak pro zájemce se závazky v jiných peněžních ústavech a splátkových společnostech a je zdarma. V případě nezajištěné Konsolidace půjček je možné u GE Money Bank refinancování úvěrů v celkové hodnotě až 300 tisíc Kč a vše je možné vyřídit do 40 minut.

Klientům, kteří vlastní nemovitost, nabízí GE Money Bank zajištěnou Konsolidaci půjček. Takto je možné refinancovat hypotéky, spotřebitelské půjčky a úvěry čerpané prostřednictvím kreditních a splátkových karet nebo kontokorenty až v hodnotě 1,5 milionu Kč a prodloužit si dobu splatnosti až na 30 let.

Kategorie “Podnikatelské účty“ - 3. místo: Genius Business Active
Konto Genius Business Active od GE Money Bank přináší podnikatelům výhody paušálních účtů, tedy transparentnost a svobodu ve využívání bankovních služeb. Majitel může využívat služby účtu neomezeně, aniž by se musel obávat celkové výše poplatků, protože platí jeden měsíční paušál místo poplatků za jednotlivé služby a transakce.

Genius Business Active nabízí v rámci jednoho měsíčního paušálu řadu bezplatných služeb a produktů zdarma bez skrytých poplatků, především:

  • veškeré výběry z bankomatů GE Money Bank
  • vydání a vedení dvou platebních karet
  • příchozí a odchozí transakce zadané elektronicky
  • operace s trvalými příkazy a inkasy
  • změna PIN u platebních karet prostřednictvím bankomatu
  • využívání služby SMS servis
  • vedení a využívání služeb přímého bankovnictví

Pro právnické osoby GE Money Bank připravila balíčková konta Genius Business Active 10, 50 a 200 s téměř totožným složením produktů a služeb jako mají účty pro podnikatele. Jediný rozdíl je v počtu bezplatných transakcí (příchozích a odchozích zadaných elektronicky), který odpovídá číslovce v názvu balíčku.

Kategorie “Podnikatelské úvěry“ - 3. místo: Financování zemědělské techniky
Financování nákupu zemědělské techniky je úvěr pro podnikatele v zemědělství, který je určený na nákup zemědělské techniky všech značek. Fyzické osoby podnikatelé a právnické osoby mohou čerpat úvěr až na 100 % hodnoty ceny stroje s minimální hranicí 300 tisíc korun, přičemž horní hranice úvěru není omezena. Splatnost úvěru je 2 až 8 let, v případě využití dotace úroků od PGRLF je splatnost úvěru maximálně 7 let. V případě využití dotací úroků od PGRLF mají klienti možnost získat až 5% zvýhodnění. Splátkový kalendář se stanovuje na základě cash flow klienta s možností odkladu splátek. Schválení úvěru probíhá už do jednoho týdne. Úvěr je jištěn samotným strojem a lze takto financovat i stroje použité.

Kategorie “ Platební karty“ - 3. místo: Věrnostní program bene+
Karty s věrnostním programem bene+ poskytují jejich uživatelům zajímavou výhodu. Kdo takovou kartou zaplatí, ušetří. Každý, kdo platí kreditní kartou bene+, kreditní kartou VISA nebo debetní kartou GE Money Bank, získává díky programu bene+ část svých peněz zpět na účet. V případě, že klient užívá kreditní kartu s programem bene+, získá při každém nákupu 1% z ceny zpět. Když nakoupí v síti obchodních partnerů bene+, může získat až 10%. V případě debetní karty získá držitel karty 1 až 5 % v partnerské síti.

Na českém trhu existuje několik desítek věrnostních programů. Obvykle klienti ve věrnostních programech získávají body, které lze vyměnit za odměny. Pokud už nabízejí zpět peníze, jsou navázány na konkrétní účel využití. Pouze program bene+ vrací majitelům debetních karet zpět na kartu reálné peníze k volnému použití.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank