Nižší splátky s Offsetovou hypotékou od GE Money Bank

GE Money Bank rozšiřuje svoji nabídku hypotečních úvěrů o Offsetovou hypotéku, která umožňuje klientům zkrátit dobu splácení nebo snížit měsíční splátky. Úroky se zákazníkům s Offsetovou hypotékou počítají pouze z rozdílu mezi výší hypotéky a zůstatkem na běžném účtu. Čím více má klient na běžném účtu, tím méně platí za hypotéku.

„Zájem o hypotéky od GE Money Bank v poslední době roste i díky rekordně nízkým úrokovým sazbám, které začínají již na 2,29 %. Offsetová hypotéka umožní našim zákazníkům náklady na hypotéku dále snížit,“ říká Radek Ženka, manažer spotřebitelských a hypotečních úvěrů GE Money Bank. „Offsetová hypotéka je inovativní a chytré řešení pro všechny klienty, kteří aktivně spravují své finance a současně mají volné prostředky, které chtějí bezpečně uložit a přitom je mít neustále k dispozici. Díky Offsetové hypotéce ušetří na zaplacených úrocích a úvěr navíc splatí rychleji,“ dodává Radek Ženka.

Klienti, kteří využijí Offsetovou hypotéku od GE Money Bank, mají na výběr mezi snížením měsíčních splátek a zkrácením doby splatnosti úvěru. Zvolenou variantu mohou měnit každý měsíc, a to na pobočce nebo online prostřednictvím Internet Banky. Výše splátky se pravidelně aktualizuje podle průměrného zůstatku na běžném účtu klienta za poslední měsíc a dle aktuální jistiny úvěru. Finanční prostředky na účtu přitom zůstávají zákazníkům volně k dispozici bez jakéhokoliv omezení.

Kalkulačka i Internet Banka ukážou, kolik hypotéka ušetří
Výhody a parametry Offsetové hypotéky přibližuje nová kalkulačka, která je k dispozici na webu /lide/hypoteky/offsetova-hypoteka/kalkulacka. Zájemci si tak mohou sami spočítat, o kolik lze v porovnání s běžnými hypotečními úvěry ušetřit na úrocích, které jim banka odpustí. Nové funkce získala díky Offsetové hypotéce také Internet Banka. Zákazníci si v ní mohou ověřit také aktuální výši měsíční splátky, průměrný zůstatek na účtu za poslední měsíc, měsíční i celkovou úsporu na úrocích anebo dobu, o kterou již byla zkrácena splatnost úvěru.

Bez poplatků a papírování
Všechny nové hypoteční úvěry od GE Money Bank jsou bez poplatků. Klienti tak získají Offsetovou hypotéku bez poplatků za zpracování a vedení úvěrového účtu i za odhad ceny nemovitosti včetně stažení listu vlastnictví a výpisu z katastrální mapy. Zdarma je také částečná mimořádná splátka v průběhu fixace až do výše 25 % z celkového objemu hypotéky.

Offsetovou hypotéku lze u GE Money Bank získat již od 1 500 000 Kč a je možné ji čerpat až do 80 % hodnoty nemovitosti. Klienti mají na výběr mezi variabilní a pevnou úrokovou sazbou. V případě varianty s variabilní sazbou lze splácení rozvrhnout maximálně na 25 let, v případě fixní sazby až na 30 let. Úrokovou sazbu je možné fixovat na 1, 3 nebo 5 let. Minimální výše zůstatku na běžném účtu, který se započítává ve prospěch Offsetové hypotéky, není omezena, maximální je pak 30 % z aktuální výše zůstatku úvěru.

Více informací o Offsetové hypotéce najdete na webu /lide/hypoteky/offsetova-hypoteka.

Reprezentativní příklad: Výše úvěru 2 500 000 Kč, sjednaná splatnost 15 let, úroková sazba 2,89 %, výše depozita na BÚ: 750 000 Kč. V případě hypotéky bez zápočtu úspor odpovídá splátka úvěru výši 17 133 Kč za měsíc se splatností 15 let. V případě zápočtu úspor s variantou splácení - zkrácení splatnosti odpovídá splatnosti 14 let a úspory na úrocích ve výši 211 906 Kč. V případě varianty splácení - snížení splátky je průměrná výše splátky 16 159 Kč a úspora na úrocích ve výši 175 158 Kč.

Pavel Zúbek,
tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com