MONETA v soutěži Finparáda získala čtyři zlaté medaile za nejlepší běžné účty i hypotéky

Celkem čtyři zlaté medaile získala MONETA ve třináctém ročníku tradiční odborné soutěže Finparáda – Finanční produkt roku 2023. Prvenství jí patří za běžný účet Tom Plus, pružnou hypotéku i pojištění schopnosti splácet půjčku (BNP Paribas Cardif Pojišťovna).

Oceněný běžný účet Tom Plus nenašel konkurenci v kategoriích Běžných osobních účtů i Běžných účtů pro fyzické osoby podnikatele a malé firmy. MONETA také získala dvě třetí místa v kategoriích Termínovaných vkladů a Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr.

„Vážíme si toho, že jsme vybojovali celkem šest ocenění. Opět to dokazuje, že našim klientům nabízíme ty nejlepší produkty na trhu. Těší nás, že ve Finparádě o vítězích rozhoduje celoroční sledování jednotlivých produktů, které jsou následně hodnoceny podle jasně nastavených pravidel,“ uvedla v této souvislosti mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

V oblasti běžných účtů je MONETA silná dlouhodobě. Majitelům běžného účtu Tom Plus nabízí mimo jiné výběry z více než 560 bankomatů, ale i z bankomatů všech ostatních bank v ČR i zahraničí zcela zdarma. Samozřejmostí je debetní i virtuální karta k účtu zdarma.

Umístění ve Finparádě není jediným oceněním za rok 2023, které MONETA získala. V prestižní oborové soutěži Banka roku 2023, kterou pořádá společnost Mastercard, si banka zajistila stříbro v kategorii Hypotéka roku za hypotéky a refinancování hypoték plně online.

V další oborové soutěži Nejlepší banka 2023 zase MONETA získala druhé místo hned ve dvou kategoriích: první stříbro patří bance za její úrokové sazby a širokou nabídku online produktů a služeb. Druhé ocenění získala MONETA v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku 2023 díky svým atraktivním úrokovým sazbám depozitních produktů, což se kladně projevilo ve výrazném meziročním růstu tržního podílu banky v této oblasti.

V soutěži Zlatá koruna obhájila mobilní aplikace Smart Banka již třetím rokem po sobě pozici nejoblíbenějšího bankovního produktu roku. Celkem získala MONETA v této soutěži vloni 12 medailí a obhájila tak svůj historický rekord v počtu získaných ocenění z předešlého roku. Zlato obdržela v kategoriích Cena veřejnosti, Cena podnikatelů, Novinka roku či za spořicí účetstavební spoření MONETA Stavební Spořitelny.