MONETA Money Bank patří mezi nejdynamičtější banky v ČR

3. místo v kategorii Nejdynamičtější banka roku 2016 získala MONETA Money Bank. Kategorie se vyhlašuje v rámci soutěže Banka roku 2016 společnosti Fincentrum. Expertní porota ocenila zejména úspěšný vstup na burzu. MONETA Money Bank se totiž stala nejúspěšnější bankovní emisí v historii českého kapitálového trhu.

„Všichni naši kolegové odvedli v letošním roce mimořádný kus práce. Ocenění si vážíme, potvrzuje totiž, že naše cesta je správná a úspěšná. MONETA Money Bank patří mezi deset největších společností na pražské burze a svoji pozici coby plně nezávislé české finanční instituce nadále posiluje,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Tomáš Spurný.

Banka se silnou pozicí mezi běžnými klienty i podniky

MONETA Money Bank je vedoucí bankou na trhu spotřebitelského financování a rozvíjející se bankou v segmentu malého a středního podnikání v České republice. Mezi její klienty patří více než 11 % obyvatel. Banka disponuje jednou z nejširších sítí poboček a bankomatů v České republice. V současnosti svým klientům nabízí 230 obchodních míst a více než 600 bankomatů.

Banka nabízí komplexní služby, a to jak pro běžné zákazníky, tak pro klienty z komerčního sektoru. Běžní zákazníci mohou využívat širokou paletu běžných i spořicích účtů, půjček, rostoucí nabídku hypoték, ale také platební inovace jako platební nálepky nebo moderní aplikaci mobilního bankovnictví. MONETA Money Bank brzy nabídne i bezkontaktní výběry z bankomatů.

Také podnikatelé, živnostníci, ale i malé nebo střední podniky si mohou vybrat z bohaté nabídky produktů včetně běžných a spořicích účtů nebo provozních a investičních úvěrů. Součástí nabídky jsou také zvýhodněné služby pro některé profesní skupiny včetně advokátů, notářů či zdravotníků. Banka je v České republice jedničkou v podpoře zemědělců a potravinářů, kterým vedle řady produktů ušitých na míru nabízí také expertní poradenství a pomoc při přípravě projektů a žádostí o evropské či státní dotace. Klienti MONETA Money Bank patří díky této podpoře tradičně mezi nejúspěšnější žadatele o podporu.

Nejdynamičtější banka roku 2016

Zvláštní cenu odborné poroty vyhlašuje společnost EY. Cenu získá ta banka, která podle názoru odborné poroty vykázala v průběhu roku 2016 nejvýraznější zlepšení ve svých službách a produktech.

Nominováno je 17 bankovních domů působících v ČR a splňujících následující podmínky: subjekt je oprávněn poskytovat bankovní služby v ČR, nesmí být v likvidaci a zároveň poskytuje širší portfolio služeb drobného bankovnictví pro širokou veřejnost (nejde jen o služby privátního bankovnictví, počáteční vklad na běžném účtu nepřevyšuje 50 000 Kč, banka poskytuje úvěrové produkty).

 

Milada Veselá

tisková mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Veselá, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.vesela@moneta.cz

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@moneta.cz

nebo Servis pro média na www.moneta.cz.