GE Money Bank uvádí na trh dva nové podnikatelské balíčky Genius Business Export/Import

Zvýhodněný zahraniční platební styk pro importéry a exportéry

GE Money Bank uvedla na trh unikátní konto Genius Business Export/Import. Rozšířila tak portfolio produktů pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby z oblasti zahraničního obchodu a potvrdila svůj jednoznačný záměr dále se soustředit na oblast exportu a importu.

Konta Genius Business Export/Import 30 a Genius Business Export/Import 100 nabízí fyzickým osobám podnikatelům a právnickým osobám balíček produktů a služeb, jehož základem je běžný podnikatelský účet vedený v korunách. V rámci těchto účtů má klient také nárok na zvýhodněný zahraniční platební styk. Podle typu konta pak podnikatelé dále získávají jeden či dva běžné účty vedené v EUR nebo USD a navíc až dva, rovněž cizoměnové, spořicí účty od GE Money Bank, a to bez poplatku jak za jejich vedení, tak i za veškeré elektronické transakce.

“Výběr produktů pro podnikatele z oblasti zahraničního obchodu je na českém bankovním trhu značně omezený. Firmy, které v rámci svého podnikání obchodují s produkty na mezinárodní úrovni, již delší dobu volaly po určitém typu účtu, který by jim pomohl ušetřit při manipulaci s cizí měnou,” říká Vojtěch Záškodný, ředitel firemních depozit GE Money Bank, a dodává: „Na tuto poptávku se GE Money Bank rozhodla zareagovat a pro firmy a podnikatele jsme tedy připravili speciální konta Genius Business Export/Import, která jim umožní využívat nejen zahraniční platební styk v rámci běžného účtu firmy za daleko výhodnějších podmínek.

Mezi společné výhody kont Genius Business Export/Import 30 a 100 patří neomezené využívání balíčku produktů a služeb ušitých přesně na míru podnikatelům z oblasti zahraničního obchodu za měsíční paušální poplatek. V případě konta Genius Business Export/Import 30 je měsíční poplatek 350 korun a Genius Business Export/Import 100 podnikatele měsíčně vyjde na 950 korun.

Za jeden měsíční poplatek klienti v rámci obou typů kont Genius Business Export/Import získávají:

 

 • vedení a využívání 1 běžného účtu v CZK (výpisy měsíčně - poštou nebo elektronicky)
 • dle typu konta v CZK - bez poplatku určitý počet transakcí ze skupiny příchozí a odchozí elektronické transakce a operace s trvalými příkazy a inkasy na běžný účet v CZK
 • vedení a využívání 1 spořicího účtu v CZK se zasíláním výpisů dle navázaného běžného účtu
 • vedení a využívání 2 platebních karet (Maestro, MasterCard Business) k běžnému účtu v CZK
 • vedení a využívání 1 internetové karty (MasterCard Internet) k běžnému účtu v CZK
 • veškeré výběry z bankomatů GE Money Bank v ČR
 • změna PIN u platebních karet v CZK prostřednictvím bankomatu
 • využívání služby SMS servis včetně 50 zaslaných SMS - klient má svůj účet neustále pod kontrolou
 • vedení a využívání služby přímého bankovnictví Internet Banky, Mobil Banky, Telefon Banky
 • využívání služby Pre-avízo (na klientův e-mail chodí avízo o očekávané zahraniční platbě, která mu bude připsána na účet)
 • dle typu konta v CZK - vedení a využívání určitého počtu běžných účtů v EUR a USD
 • dle typu konta v CZK - vedení a využívání určitého počtu spořicích účtů v EUR a USD
 • dle typu konta v CZK - nastavení zvýhodněných odchozích a příchozích zahraničních plateb na všechny běžné účty v rámci konta Export/Import
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 


Genius Business Export/Import 30
První ze dvou variant nových podnikatelských kont je Genius Business Export/Import 30, v rámci kterého získají klienti zdarma vedení a využívání jednoho běžného a jednoho spořicího účtu vedeného v eurech nebo dolarech. Toto konto také obsahuje měsíčně zdarma prvních 30 transakcí na běžném účtu vedeném v CZK. To se týká především příchozích a odchozích elektronických transakcí, operací s trvalými příkazy a inkas provedených na běžném účtu klienta. Díky tomuto kontu má klient výrazně zvýhodněný zahraniční platební styk na všech běžných účtech v rámci konta Genius Business Export/Import 30 bez ohledu na měnu.

Genius Business Export/Import 100
Naproti tomu konto Genius Business Export/Import 100 obsahuje zdarma prvních 100 transakcí měsíčně na běžném účtu vedeném v CZK. To se týká především příchozích a odchozích elektronických transakcí, operací s trvalými příkazy a inkas provedených na běžném účtu klienta. V rámci tohoto balíčku získají klienti bez poplatku vedení a využívání dvou běžných účtů v EUR a USD (výběr měny záleží na klientovi) a dvou spořicích účtů vedených v eurech nebo dolarech. Klient může mít v jedné měně jeden spořicí účet.

Další výhodou konta Genius Business Export/Import 100 je bezplatné zřízení a vedení služeb BankKlient a VIP komerční servis. Při založení této služby získává klient možnost zdarma provádět transakce prostřednictvím telefonních bankéřů GE Money Bank a také s nimi komunikovat o produktech a službách, které má v bance založeny. Také díky tomuto kontu má klient ještě výrazněji zvýhodněný zahraniční platební styk na všech běžných účtech v rámci konta Genius Business Export/Import 100 bez ohledu na měnu.

 


* * *
Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank