GE Capital Bank poskytla v I. čtvrtletí hypotéky za 916 mil. Kč

GE Capital Bank poskytla od počátku letošního roku do konce března 791 hypoték v objemu 916 mil. Kč. V porovnání se stejným obdobím loňského roku jde o 83% růst v objemu (za tři měsíce 2003 banka poskytla hypotéky za 501 mil. Kč) a 66% v počtu (476 hypoték za období leden – březen 2003) poskytnutých hypoték.

Aktuální stav celkového úvěrového portfolia hypoték GE Capital Bank byl ke konci prvního čtvrtletí letošního roku 6789 hypoték v celkovém objemu 5,4 mld. Kč. V porovnání s koncem prvního čtvrtletí loňského roku, kdy banka vedla 3880 hypoték ve výši 3,0 mld. Kč, tak došlo k růstu počtu hypoték o 74 % a objemu o 80 %. Jde o hypotéky na výstavbu koupi či rekonstrukci nemovitostí určených k bydlení.

GE Capital Bank zaznamenala v prvních měsících letošního roku růst průměrné výše poskytnuté hypotéky. U hypoték poskytnutých v prvním čtvrtletí byla jejich průměrná výše 1,15 mil. Kč. Loni dosáhla průměrná výše hypotéky hranice jednoho milionu korun a v roce 2002 se pohybovala kolem 960 tis. Kč.

„Růst hypoték GE Capital Bank v prvním čtvrtletí potvrzuje naše očekávání, že v letošním roce si minimálně udržíme tempo růstu z minulého roku. Zájem o hypotéky chceme navíc podpořit novinkami v našich produktech, které chystáme uvést na trh v průběhu tohoto roku,“ řekl Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank. „Významné místo má v naší strategii také spolupráce s realitními kancelářemi a developery. Díky této spolupráci mohou klienti získat naši hypotéku přímo v realitních kancelářích a developerských společnostech, u nichž si vybrali své nové bydlení,“ řekl Jan Rollo.

Ke změnám, k nimž letos již došlo, patří například snížení úročení hypotéky s roční fixní periodou na 2,89 % p. a. (platí od 5. dubna). Tuto jednotnou sazbu získají zájemci bez ohledu na výši hypotéky, účel hypotéky a výši financované částky k ceně nemovitosti. Tuto sazbu mají zaručenou klienti, kteří uzavřou smlouvu o hypotéce od začátku dubna do konce července 2004.

GE Capital Bank nabízí klientům tři varianty hypotéky, které jim umožňují zvolit si formu financování nového bydlení, jež nejvíce odpovídá jejich potřebám. Klienti GE Capital Bank mohou například získat hypotéku se zřízením a vedením úvěrového účtu zdarma. S výběrem optimální varianty pomůže klientům osobní hypoteční bankéř. Klienti jsou již na první schůzce informováni o výši úrokové sazby, kterou jim banka bude garantovat. Osobní hypoteční bankéř pomůže klientům s vyřízením veškerých potřebných náležitostí a provede je celým procesem získání nového bydlení.

Součástí hypotéky může být i velmi výhodné pojištění schopnosti splácet. Pokud si ho klient zřídí, hradí za něj pojišťovna splátky hypotéky v případě pracovní neschopnosti, plné a trvalé invalidity a úmrtí. Součástí pojistného krytí je i unikátní pojištění pro případ ztráty zaměstnání.

GE Capital Bank patří k prvním bankám na českém trhu, které nabízejí financování nákupu družstevního bytu pomocí hypotéky. Klientům to GE Capital Bank umožňuje již od září 2002.

GE Capital Bank umožňuje předčasné splacení hypotéky bez sankcí. Pokud klient při uzavření hypotéky využije možnost zřídit si mimořádnou splátku, může kdykoliv předčasně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí – a to i mimo dobu konce fixace úrokové sazby.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank