GE Capital Bank nabízí tři nové varianty hypotéky a neúčelový doplňkový úvěr

GE Capital Bank od dubna nabízí klientům tři nové varianty hypotéky – Standard, Premium, Optimum. Banka tak umožňuje zájemcům o financování bydlení si zvolit variantu, která nejlépe vyhovuje jejich potřebám a optimalizuje výši měsíční splátky. Ke všem třem hypotečním variantám mají klienti navíc možnost zřídit si neúčelový doplňkový úvěr. S uvedením novinek v oblasti hypoték souvisí i změny úročení – nyní nabízí GE Capital Bank hypotéky s pětiletou fixací již od 4,89 % p. a.

„Chceme, aby naše hypoteční produkty co nejpružněji reagovaly na potřeby klientů a přizpůsobily se jejich požadavkům. Proto nabízíme hypotéku ve třech variantách – klienti se tedy mohou nyní zvolit financování svého bydlení, které nejvíce vyhovuje jejich představám a záměrům,“ řekl Miroslav Šebesta, produktový manažer hypoték GE Capital Bank. Všechny tyto varianty jsou učeny k financování jak nových, tak i stávajících nemovitostí. Při řešení svého bydlení dnes klienti očekávají hlavně výhodné cenové podmínky financování, profesionální a vstřícný přístup hypoteční banky, jednoduché podmínky vyřízení hypotečního úvěru, jistotu že se rozhodli správně, možnost vyřídit financování tehdy kdy mají čas a tam kde se jim to hodí a konečně dostupnost finančních prostředků tehdy kdy je potřebují (důležité hlavně při nákupu již existující nemovitosti).

Hypotéka Standard

Hypotéka Standard je poskytována se splatností 5 – 30 let a s fixací úrokové sazby na 1 rok či 5 let a její výše není omezená (závisí samozřejmě na schopnosti klienta hypotéku splácet). Nejvíce se blíží až dosud poskytované hypotéce GE Capital Bank. Beze změny proto zůstává poplatek za zpracování hypotéky a zřízení úvěrového účtu (0,7 % z poskytnutého objemu hypotéky – min. 5 tis. Kč, max. 20 tis. Kč). Platí se však až v případě poskytnutí hypotéky, v opačném případě klient nic neplatí. Nemění se ani měsíční poplatek za vedení hypotéky (200 Kč.).

Pro jednoletou fixaci je hypotéka Standard poskytována dokonce již od 4,19 % p. a. a u pětileté fixace od 5,19 % p. a.

Klienti si mohou rovnou při podpisu smlouvy bez návštěvy pojišťovny zřídit i životní pojištění (včetně pojištění pro případ pracovní neschopnosti či ztráty zaměstnání) a pojištění nemovitosti. Tato pojištění však nejsou podmínkou poskytnutí hypotéky.

Hypotéka Premium

Hypotéka Premium je úročena jednotnou sazbou 4,89 % p. a. a je poskytována do výše tří milionů korun se splatností 5 – 30 let a s fixací úrokové sazby na 5 let. Zpracování hypotéky a zřízení úvěrového účtu je zdarma. Měsíční poplatek za vedení hypotéky je 0,075 % z objemu schváleného výše úvěru.

Součástí hypotéky Premium je životní pojištění (včetně pojištění pro případ pracovní neschopnosti či ztráty zaměstnání) a pojištění nemovitosti.

Hypotéka Optimum

Hypotéka Optimum je poskytována do výše tří milionů korun se splatností 15 – 30 let a s fixací úrokové sazby na 5 let. Zpracování hypotéky a zřízení úvěrového účtu je zdarma. Vedení hypotéky je rovněž zdarma.

V úrokové sazbě hypotéky Optimum je již zahrnuto zvolené životní pojištění. Klient GE Capital Bank si může zvolit mezi dvěma základními typy pojištění, která kryjí následující rizika (stejné pojistné krytí je nabízeno i u hypotéky Standard a Premium):

A) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity a úmrtí,

B) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity, a úmrtí včetně pojištění při ztrátě zaměstnání

Hypotéka Optimum poskytována od 6,59 % p. a.

Součástí hypotéky Optimum je vedle životního pojištění i pojištění nemovitosti.

Neúčelový doplňkový úvěr

Ke všem třem variantám hypotéky GE Capital Bank si klienti mohou zřídit navíc doplňkový neúčelový úvěr. Lze ho například využít pro nákup zařízení nového bydlení – banka však nijak neomezuje na co jsou prostředky získané jeho prostřednictvím použity. Neúčelový úvěr až do výše jeden milion korun a je poskytován na období 5 až 30 let s pětiletou fixní periodou úročení. Jednotná úroková sazba je 8,49 % p. a. Úvěr je zdarma otvírán k již poskytnuté hypotéce.

Mimořádná splátka

GE Capital Bank tak dává klientům volnost kdykoliv hypoteční úvěr splatit. V případě, že klient využije nabídky na zřízení možnosti mimořádné splátky již při sjednání úvěru, má pak možnost v průběhu splácení kdykoliv mimořádně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí.

Expresní čerpání

GE Capital Bank standardně umožňuje klientům čerpání hypotéky pouze na základě návrhu na vklad zástavního práva bez nutnosti čekat na zápis zástavního práva k nemovitosti do katastru nemovitostí. Za umožnění expresního čerpání si GE Capital Bank neúčtuje žádný poplatek.

Prodejní model GE Capital Bank

„Neupravili jsme pouze samotný produkt tak, aby naše hypotéka co nejpružněji reagovala na potřeby klientů. Upravili jsme i náš prodejní model – například naši hypoteční bankéři jsou připraveni přijet za klientem kdykoliv a kamkoliv a vyřídit s ním hypotéku i u něj doma,“ řekl Martin Techman, vedoucí prodeje hypoték GE Capital Bank. Významnou roli v prodeji hypoték GE Capital Bank hraje i spolupráce s realitními kancelářemi a developerskými společnostmi. ,p>Růst zájmu o hypotéky GE Capital Bank

Novinkami v oblasti hypoték chce GE Capital Bank podpořit již tak rostoucí zájem o své produkty. Ke konci prvního čtvrtletí tohoto roku poskytla GE Capital Bank 3616 hypoték v objemu 3,513 mld. Kč. Vzhledem k tomu, že ke konci prvního čtvrtletí loňského roku poskytla 2242 hypoték v objemu 2,1 mld. Kč, došlo k meziročnímu růstu o 61 % v počtu poskytnutých hypoték a 68 % objemu hypoték. Za první tři měsíce letošního roku poskytla GE Capital Bank 467 hypoték v objemu 513 mil. Kč. Ve srovnaní z loňským prvním čtvrtletím (344 hypoték v objemu 321 mil. Kč) jde o růst o 36 % v počtu a 60 % v objemu hypoték. Průměrná výše hypotéky se zvýšila z 940 tisíc korun na 1,1 milionu korun, tedy o 17 %.

GE Capital Bank vstoupila na český hypoteční trh v květnu 2000.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank, a. s.