O nás

MONETA Money Bank je vedoucí českou bankou na trhu spotřebitelského financování a rozvíjející se bankou v segmentu malého a středního podnikání v České republice s pevnou pozicí v oblasti spotřebitelských úvěrů a růstem mimo jiné v oblasti úvěrů pro živnostníky.

 

Banka financuje i automobily, stroje a další techniku. MONETA Money Bank je dlouhodobě i jednou z největších společností obchodovaných na Burze cenných papírů Praha (BCPP), kam vstoupila v květnu 2016. Její akcie se veřejně obchodují pod názvem MONET. S jedním milionem klientů je MONETA Money Bank čtvrtým největším bankovním ústavem v České republice. Provozuje síť více než 200 obchodních míst a 640 bankomatů a zaměstnává přes 3 100 osob.

MONETA Money Bank provozuje svou činnost ve dvou hlavních segmentech, a to retailovém a komerčním. V retailovém segmentu banka poskytuje klientům-občanům pestrou nabídku finančních služeb, které zahrnují mimo jiné vedení běžných a spořicích účtů, vydávání debetních a kreditních karet s navázaným věrnostním programem nazvaným „bene+“, spotřebitelské úvěry včetně úvěrů pro nákup automobilů, hypotéky, investiční produkty či pojištění.

V komerčním segmentu se svými finančními službami banka zaměřuje především na živnostníky včetně svobodných povolání (advokáti, lékaři aj.) a malé a střední firmy. Tradičně silnou pozici má MONETA Money Bank ve financování českého zemědělství, ať už jde o úvěry na nákup zemědělské techniky a půdy nebo projekty využívající obnovitelné zdroje energie. Vedle toho její služby využívá také veřejná správa (tzv. municipality) nebo investoři do komerčních nemovitostí.

MONETA Money Bank navazuje na stabilitu a důvěryhodnost GE Money Bank. S novým názvem MONETA získala opravdovou, silnou a jednoznačně rozpoznatelnou identitu coby ryze česká bankovní instituce. Nová značka MONETA Money Bank zachovává kontinuitu a zároveň umožňuje bance se dále rozvíjet.

 

 

Koncernové prohlášení

MONETA Money Bank, a.s., se sídlem Praha 4 - Michle, Vyskočilova 1422/1a, PSČ 14028, IČO 25672720, zapsaná u MS v Praze, odd. B, vložka 5403 je řídící osobou koncernu MONETA. Řízenými osobami koncernu MONETA jsou:
MONETA Auto, s.r.o., se sídlem Vyskočilova 1422/1a, Michle, 140 00 Praha 4, IČO 60112743,
zapsaná u MS v Praze, odd. C, vložka 168410;
MONETA Leasing, s.r.o., se sídlem Holandská 1006/10, Štýřice, 639 00 Brno, IČO 60751606,
zapsaná u KS v Brně, odd. C, vložka 19305;
MONETA Leasing Services, s.r.o., se sídlem Holandská 1006/10, Štýřice, 639 00 Brno, IČO 26915316,
zapsaná u KS v Brně, odd. C, vložka 45175 a
Inkasní Expresní Servis s.r.o., se sídlem Praha 4 - Michle, Vyskočilova 1422/1a, PSČ 14028, IČO 27889076,
zapsaná u MS v Praze, odd. C, vložka 124418.

 

Nový design poboček

Pobočky MONETA Money Bank získávají zcela nový design, jehož hlavním cílem je klientům nabídnout mnohem větší komfort a rychlejší obsluhu s důrazem na zachování diskrétnosti. První z nich byla otevřena v Praze Nových Butovicích v dubnu 2017 a další následují.

„Na našich pobočkách chceme nabídnout partnerský přístup bez přepážek a komplexní obsluhu u jednoho stolu s cílem maximalizovat pohodlí a šetřit čas klientů. Jedná se o zcela nový koncept, který bude pro klienty mnohem pohodlnější, ” říká Aleš Sloupenský, ředitel divize retailového bankovnictví v MONETA Money Bank. „Nový design je čistý, funkční, postavený na digitálních technologiích, přátelský a přitom zaručující diskrétnost,“ doplňuje Aleš Sloupenský.

   

   

Tiskové zprávy

17.7.2018, MONETA Money Bank Praha

Po rok trvající důkladné přípravě dokončila MONETA Money Bank náročný ...

více
 

Servis pro média

Kontakty na tiskové oddělení,
ekonomické komentáře a další
informace nejen pro média.

Více

Kultura společnosti

Jsme si vědomi toho, jak je důležité
respektovat své okolí, být prospěšní
společnosti, ve které žijeme.

Více

Hospodářské výsledky

Archiv hospodářských výsledků
společností MONETA ke stažení.

Více

Kariéra

Jsme moderní, inovativní společnost
a záleží nám na růstu našich
zaměstnanců.

Více