Je možné se do Smart Banky přihlašovat pomocí otisku prstu?

Ano, pokud Vaše mobilní zařízení tuto funkci podporuje. U telefonů značky Apple se čtečka otisků prstů nazývá Touch ID a najdete ji v přístrojích iPhone 5s a vyšší. Čtečkou otisků prstů jsou vybaveny i některé telefony s OS Android. Aplikace Smart Banka však podporuje pouze ty přístroje, které pro čtečku otisků prstů využívají integrovanou funkci Fingerprint pro Android 6 a vyšší, nikoli řešení svého výrobce, nad kterým nemáme kontrolu. Z bezpečnostních důvodů jsme schopni garantovat bezpečnost Smart Banky pouze u těch telefonů, které k přihlášení pomocí otisku prstů využívají přímo integrované řešení v systému Android od Googlu.

Abyste mohli k přihlašování otisk prstu používat, je nutné mít tuto funkci nastavenou ve Vašem telefonu a zároveň zapnutou v nastavení Smart Banky. Pokud víte, že máte v telefonu funkci zapnutou, ale v nastavení Smart Banky ji nevidíte, je velice pravděpodobné, že Váš telefon využívá proprietární řešení výrobce, které naše aplikace nepodporuje.

Používáte-li pro přihlašování otisk prstu, nedovolte nikomu jinému, aby si na Vašem telefonu zaregistroval biometrický snímač otisku prstu. Vyvarujte se také registrace Smart banky na zařízeních, kde má Touch ID zaregistrovaný někdo jiný, protože v případě, že Vaši kamarádi nebo členové rodiny mají nastaveny své otisky prstů ve Vašem telefonu, budou mít stejně jako Vy také přístup do všech aplikací.

Je možné používat čtečku otisků prstů i pro potvrzování transakcí?
Ano, možné to je. Platí pro to stejná pravidla jako pro přihlašování pomocí otisku prstu. A je nutné si v nastavení Smart Banky zapnout autorizaci pomocí otisku prstu.

V případě, že Vaši kamarádi nebo členové rodiny mají nastaveny své otisky prstů ve Vašem telefonu, budou mít stejně jako Vy také přístup do všech aplikací.