Jaké vybrat životní pojištění?

Životní pojištění úraz, nemoc či smrt neodvrátí, ale může jejich finanční dopady zmírnit.

K životnímu pojištění je třeba přistupovat jako k produktu, který má v první řadě sloužit jako ochrana pro případ úmrtí, úrazu či vážné nemoci, a spořicí složku je brát jen jako doplněk. Je třeba také zvážit typ životního pojištění, protože investiční, rizikové nebo kapitálové životní pojištění se od sebe liší. U investičního životního pojištění klient investuje do podkladových aktiv a jeho investice může být velmi zisková, ale také nulová. U kapitálového životního pojištění má klient garantovaný výnos. Rizikové životní pojištění slouží k zajištění klienta a blízkých osob v případě úrazu, nemoci nebo smrti.


MONETA Money Bank nabízí klientům rizikové životní pojištění NN Život, kde si mohou zvolit ze dvou balíčků podle rizik. Pojistit se tak mohou na smrt následkem úrazu nebo nemoci, invaliditu prvního až třetího stupně a v rozšířeném balíčku lze pojistit i závažná onemocnění včetně rakoviny. Rizikové pojištění NN Život zajistí překlenutí nepříznivé životní situace a zachování dosavadního životního standardu rodiny.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5