Jaké cestovní pojištění vybrat?

Ať už se chystáte na dobrodružnou dovolenou nebo jen klidný odpočinek u moře, vždy je potřeba myslet na zajištění v nenadálých situacích, například při úrazu nebo vážného onemocnění.

Při výběru cestovního pojištění je důležité si nejdříve zodpovědět několik otázek. Například o jakou zahraniční cestu se jedná, cílová země, délka a druh pobytu a další. Pokud bude chtít v zahraničí strávit aktivní sportovní dovolenou, je třeba vybrat cestovní pojištění zaměřené na tyto aktivity. Jestliže je dovolenková destinace v Evropě, zvolte si cestovní pojištění s pokrytím pouze v evropských státech, které bude levnější. U MONETA Money Bank se navíc územní rozsah „Evropa“ vztahuje i na území kontinentální Evropy včetně přilehlých ostrovů a dále na území Egypta, Maroka, Tuniska a Turecka. V levnější variantě tak získáte krytí i v turisticky hojně využívaných oblastech mimo Evropu. Pokud cestujete mimo Evropu, je třeba zvolit variantu „Svět“.


Další výhodou cestovního pojištění u MONETA Money Bank je možnost rodinného pojištění „Family“, v rámci kterého jste pojištěni Vy, partner a neomezený počet dětí. Limity plnění jsou navíc individuální a platí pro každého člena rodiny zvlášť.


Pojistné limity musí zohledňovat především účel a aktivity zahraniční cesty. Pokud se chystáte na lyže, je třeba sledovat i limity pojistného plnění v rámci léčebných výhod tak, aby pokryly případné zranění na lyžích a následné ošetření, a to včetně transportu ze sjezdovky do zdravotnického zařízení. Stejně tak je třeba zvážit pojištění odpovědnosti za škody které někomu i nechtěně způsobíte. Příkladem může být srážka s jiným lyžařem.


MONETA Money Bank nabízí cestovní pojištění ve spolupráci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou, a.s. a můžete si ho zřídit na každé pobočce, přes Kontaktní centrum nebo velmi jednoduše přes Internet Banku či Smart Banku.