Jaká je minimální výše vkladu u termínovaných vkladů v EUR?

Výše minimálního vkladu je u MONETA Money Bank určena podle měny, kterou si zvolíte při založení účtu. Pro eura je to 1 500 EUR. Pokud chcete využít akční nabídku s 3,5% úročením na termínovaných vkladech v EUR, je minimální výše vkladu 1 500 EUR.


Vložit či převést peníze je možné vždy pouze jednorázově, a to převodem z Vašeho běžného účtu v EUR u Monety, nebo v hotovosti na pobočce. U jednorázového vkladu je to třeba do 14 kalendářních dnů od založení, u revolvingového vkladu pouze v den založení.


Vybrat vklad můžete u revolvingových, neboli automaticky se prodlužujících termínovaných vkladů, vždy v den obnovy. V tento den můžete také vklad navýšit nebo částečně vybrat.


U jednorázového termínovaného vkladu můžete vklad vybrat nebo převést na předem sjednaný účet v den jeho splatnosti. Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu zhruba 2,5 milionu korun.


Termínovaný vklad v EUR s 3,5% p. a. na 6 měsíců si můžete sjednat na kterékoliv pobočce. Pokud jste již klientem banky, můžete si ho sjednat také pohodlně online v Internet Bance nebo v aplikaci Smart Banka.