Jak vybrat spořicí účet?

Ještě před samotným výběrem spořicího účtu je třeba vědět, co konkrétně od něj očekáváte a jak jej chcete využívat.

Spořicí účet by měl sloužit především k ukládání volných peněz, které fungují jako finanční rezerva. U investování je možné očekávat vyšší zhodnocení, ale je třeba počítat s rizikovostí investice. Obecně platí, že čím vyšší očekávaný výnos, tím vyšší riziko.

 

Hlavní výhodou spořicího účtu ve srovnání s běžným účtem je obvykle vyšší zhodnocení peněz při zachování možnosti jejich výběru.

 

Při výběru spořicího účtu byste měli přihlédnout k následujícím informacím, než zvolíte který spořicí účet nejlépe odpovídá Vašim možnostem a preferencím:

 

1) Úroky: jeden z nejvýznamnějších parametrů spořicího účtu, ovšem ne vždy je nejvyšší úrok zárukou toho, že s daným spořicím účtem budete nejvíce spokojeni

 

2) Limity: atraktivní úroková sazba může být limitována konkrétní výší zůstatku, plněním nějakých podmínek nebo je časově omezena

 

3) Dostupnost prostředků: na spořicím účtu byste měli mít peníze stále k dispozici a účet by měl jít ovládat přes internetové nebo mobilní bankovnictví

 

4) Způsob založení: spořicí účet by v dnešní době mělo být možné založit i online, pokud nechcete jít osobně na pobočku banky (nebo třeba nemůžete)

 

 

V MONETA Money Bank Vám rádi nabídneme spořicí účet s atraktivní sazbou. Za zřízení a vedení spořicího účtu neplatíte žádné poplatky, je zcela zdarma. Účet si můžete založit plně online z pohodlí domova, v Internet Bance, ve Smart Bance nebo na pobočce.

 

Všechny spořicí produkty můžete pohodlně ovládat prostřednictvím Internet Banky a Smart Banky. Peníze ze spořicího účtu můžete kdykoliv převést na svůj běžný účet, ve Smart Bance dokonce jen přetažením ze jednoho účtu na druhý.