Jak nejlépe spořit dětem?

U spoření dětem je nejdůležitějším krokem začít co nejdříve a vytrvat.

Čas totiž velmi výrazně ovlivňuje částku, jakou budete moci dětem v budoucnosti pro začátek poskytnout. Jednou z možností jsou spořící účty, kde jako klient máte jistotu předem daného zhodnocení a není třeba se bát znehodnocení vložených prostředků, jako tomu může být u investičních produktů.

Vedle spořicích účtů jsou na trhu i běžné účty, které jsou určeny přímo dětským zákazníkům. Tyto dětské účty zpravidla obsahují zvýhodněné úrokové pásmo, díky kterému účet slouží i jako spořicí. Další výhodou je, že u některých bank je možné zřídit k dětskému účtu i platební kartu pro dítě. Karta je obvykle opatřena nízkými limity, aby dítě nemohlo utratit více, než si rodiče přejí.

V MONETA Money Bank nabízíme našim nejmenším klientům Dětský účet Genius, který jim může sloužit až do jejich 15 let a na kterém můžete výhodně spořit do částky 30 tisíc Kč. Založení i vedení tohoto účtu je naprosto zdarma, navíc je možné k němu od 8 let věku dítěte zřídit platební kartu, se kterou lze vybírat z bankomatů a brzy i platit u obchodníků. Limit pro výběry z bankomatů je automaticky nastaven na částku 2 000 Kč měsíčně. Tento limit samozřejmě jako zákonný zástupce můžete snížit, a to buď na pobočce nebo telefonicky.