Jak nejlépe spořit?

Nejdříve je třeba si říct, co od spoření očekáváme a jak chceme spořit.

Způsobů, jak spořit, existuje více. Jedním z nich jsou spořicí účty. V dnešní době nízkých úrokových sazeb sice nenabízejí vysoké úročení, ale i nižší zhodnocení má smysl. U spořicích účtů máte jistotu, že peníze na nich uložených si můžete kdykoliv vybrat a disponovat jimi. Navíc jsou vaše prostředky na spořicích účtech ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR.

V MONETA Money Bank Vám ze spořicích účtů můžeme nabídnout spořicí účet Gold, jehož založení a vedení je zcela zdarma. Pokud si na běžný účet budete měsíčně posílat 35 000 Kč a více nebo hodnota Vašich podílových listů u MONETA Money Bank je alespoň 500 000 Kč, získáte ke standardní úrokové sazbě i zajímavý úrokový bonus.

Druhým spořicím účtem v nabídce MONETA Money Bank je spořicí účet Genius 9, na kterém získáte zvýhodněnou úrokovou sazbu, pokud si na běžný účet budete zasílat alespoň 7 000 Kč měsíčně. Založení i vedení tohoto účtu je také zdarma.

Další variantou jsou termínované vklady. Jedná se o zvláštní druh spořicího účtu pro dopředu garantované zhodnocení vložených peněz. Na rozdíl od klasického spořicího účtu si ho klient sjednává na předem stanovenou dobu a s pevnou úrokovou sazbou po celé období trvání vkladu. Vzhledem k tomu, že s penězi na termínovaných vkladech není možné bez sankce volně disponovat, je úroková sazba u termínovaných vkladů zpravidla vyšší než u běžných spořicích účtů.

MONETA Money Bank v současné době nabízí Jednorázové termínované vklady v českých korunách se splatností na 1, 2 týdny nebo 1, 3, 6, 12 měsíců a dále Dlouhodobé termínované vklady na 2, 3, 4 a 5 let.