Jak funguje bezúročné období?

Bezúročné období může být na kreditních kartách různé. Například na naší kreditní kartě Smart je to až 50 dní.

Bezúročné období se skládá z měsíční účetní části a následného období pro uhrazení a vztahuje se na určité, předem stanovené typy transakcí (v případě kreditní karty Smart se jedná o platby kartou u obchodníka a výběry). Od vystavení měsíčního výpisu máte určitou dobu na uhrazení svých závazků, v MONETA Money Bank je to 20 dní.

V případě uhrazení celkové čerpané částky uvedené ve výpise v termínu splatnosti neplatíte žádné úroky. Pokud bezúročné období nevyužijete, bude každá transakce z výpisu zpětně úročena (úrokovou sazbou dle aktuálně platného úrokového lístku), a to ode dne provedení nákupu nebo výběru, až do úplného doplacení čerpané částky. Úroková sazba se uplatní pouze na tu část čerpání, která nebyla do data splatnosti splacena.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5