Co je konsolidace?

Konsolidace je sloučení více závazků do jednoho, zpravidla za výhodnějších podmínek. Tímto způsobem je možné sloučit úvěry, bankovní i nebankovní půjčky, kreditní karty nebo kontokorenty.

Jak konsolidace funguje
Banka, se kterou se klient dohodne na konsolidaci, spočítá a poskytne peněžní prostředky na úhradu dluhů vůči jiným společnostem. Klient pak splácí už dluh pouze jeden.

Sjednání konsolidace
Protože je konsolidace v podstatě „novou půjčkou“, platí pro ni veškerá pravidla jako pro klasickou půjčku. Před uzavřením smlouvy je třeba znovu zjistit aktuální bonitu klienta, jeho příjem a platební morálku. Novela zákona o spotřebním úvěru platná od 1. 12. 2016 bankám přímo nařizuje, aby si ověřily údaje o klientově finanční minulosti v bankovních i nebankovních registrech.

Výhody konsolidace
Konsolidace půjček má bezesporu mnoho výhod a určitě se o ní vyplatí uvažovat. Pokud klient splácí různé úvěry a každý u jiné společnosti, jejich spojení přinese výrazné zjednodušení celé platby. Místo placení několika splátek v rozdílných termínech a na různé účty bude platit pouze jeden. Další předností konsolidace bývá většinou i možnost nového nastavení výše splátek nebo doby splácení. A v neposlední řadě i možnost půjčit si další peníze.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5