Co je investiční hypotéka?

Investiční hypotéku můžete znát také jako „hypotéku na pronájem“ či „buy to let hypotéku“.

Pokud nepotřebujete financovat prostřednictvím hypotéky své bydlení, ale rádi byste ji využili pro koupi jiné nemovitosti, je pro Vás investiční hypotéka perfektní volbou. Jak už napovídá název, nejčastějším předmětem, který se pomocí investiční hypotéky financuje, je bytová jednotka. S danou jednotku můžete volně disponovat, můžete ji pronajímat k bydlení i k podnikání.

Finanční výnos v podobě nájmu máte povinnost přiznat v daňovém přiznání. Ideální je, když je měsíční splátka hypotéky nižší než příjem z pronájmu po zdanění. Záleží zde samozřejmě na mnoha faktorech, od pořizovací ceny nemovitosti až po situace na trhu s nemovitostmi.

Častou chybou ve snaze splatit hypotéku co nejdříve je nastavení měsíčních splátek na doraz Vašim možnostem. V případě výpadku příjmu z nájmu nebo po nastavení nové sazby při refixaci se lehce může stát, že splácení nemovitosti budete muset dotovat z jiných zdrojů.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5